3 do 12 stycznia 2014 r. Narty – Francja, Włochy narty w Serre Chevalier PZJU 4 z Szabirem

„Podróż za jeden uśmiech 4” ze skiforum została zorganizowana przez Ojca Dyrektora Szabira, w ośrodku narciarskim Serre Chevalier we Francji. Noclegi dla uczestników PZJU 4  znajdowały się w Chantemerle, była to rezydencja „Rocher Blanc” we Fracji.
Narciarze jeździliśmy w trzech ośrodkach narciarskich  Chantemerle:
1) Chantemerle nosi również nazwę Serre-Chevalier. Jest to francuski ośrodek narciarski, położony na wysokości od 1200 do 2760 m. Ośrodek ma 100 tras obsługiwanych przez 61 wyciągów. Jedne wyciągi są starsze, drugie nowsze, ale wszystkie trasy były dobrze przygotowane.

2)  Les 2 Alpes we Francji.
Les Deux Alpes, położony w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Isère, w Alpach Delfickich. Znajduje się w nim 102 trasami o łącznej długości 227 km oraz  snowpark. Trasy są obsługiwane przez 51 wyciągów.

3) Sauze d’Oulx we Włoszech
Ośrodek Via Lattea to słynna Droga Mleczna we Włoszech, znajdująca się niecałe 17 km od granicy francuskiej. Słynna Droga Mleczna to resort narciarski składający się z 7 połączonych siecią wyciągów znanych w świecie stacji narciarskich: Sestriere, Pragelato, Sauze d’Oulx, Sansicaro, Cesana, Calviere i Montgenevre.
Jest to trzeci co do wielkości teren narciarski Włoch, położony na wysokości 1360 – 2823 m n.p.m., który zyskał sławę dzięki organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku oraz Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Dzięki organizacji tak prestiżowych imprez świat poznał potencjał i możliwości całej stacji narciarskiej.

W harmonogramie PZJU4 znalazło się także:
– odwiedzenie basenów termalnych w Monêtier les Bains:
Korzenie Monêtier les Bains siegają czasów imperium rzymskiego, kiedy to po raz pierwszy zostało odkryte tu lecznicze działanie naturalnych źródeł termalnych. Jako prawdziwe uzdrowisko termalne Monêtier les Bains rozpowszechnione zostało w 18. i 19. wieku. Założony został tu wówczas prawdziwy basen z gorącą wodą termalną oraz pierwszy hotel dla blisko 140 gości – chcących leczyć w porze letniej przede wszystkim schorzenia reumatyczne i dermatologiczne

– wycieczka do Briançon:
Briançon to historyczne miasto położone na wysokości 1326 metrów swój status zawdzięcza słynnej fortyfikacji, należącej do 12 największych umocnień Vaubana we Francji. Nazwana imieniem budowniczego fortyfikacji dla Ludwika XIV., Sébastiana Le Prestre de Vaubana. Fort połączony jest ze starym miastem za pomocą historycznego mostu „Pont d’Asfeld“, który przebiega nad wąwozem Durance. Stare miasto to malowniczy teren z wąskimi uliczkami, zabudowaniom średniowiecznym z rynnami wodnymi.


Oczywiście najważniejsza jest Ekipa z „Podróży za jeden uśmiech 4” ale bez Ojca Dyrektora Szabira nic by nie było takie same. Tak trzymać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *