Ojciec Dyrektor Szabir i narty w Serre Chevalier

Ojciec Dyrektor Szabir to pomysłodawca narciarskiego projektu „PZJU czyli Podróż za jeden uśmiech”. Tym razem zarezerwował kwatery w ośrodku narciarskim Chantemerle, które nosi również nazwę Serre-Chevalier we Francji.

Mieszkaliśmy w rezydencji „Rocher Blanc”. Jeździliśmy w ośrodkach narciarskich:
➡️ Chantemerle (Francja). Jest to francuski ośrodek narciarski, położony na wysokości od 1200 do 2760 m. Ośrodek ma 100 tras obsługiwanych przez 61 wyciągów. Jedne wyciągi są starsze, drugie nowsze, ale wszystkie trasy były dobrze przygotowane.

➡️ Les 2 Alpes (Francja) położony w regionie Rodan-Alpy, w departamencie Isère, w Alpach Delfickich. Znajduje się w nim 102 trasami o łącznej długości 227 km oraz  snowpark. Trasy są obsługiwane przez 51 wyciągów.

➡️ Sauze d’Oulx (Włochy). Ośrodek Via Lattea to słynna Droga Mleczna we Włoszech, znajdująca się niecałe 17 km od granicy francuskiej. Słynna Droga Mleczna to resort narciarski składający się z 7 połączonych siecią wyciągów znanych w świecie stacji narciarskich: Sestriere, Pragelato, Sauze d’Oulx, Sansicaro, Cesana, Calviere i Montgenevre. Sauze d’Oulx to trzeci co do wielkości teren narciarski Włoch, położony na wysokości 1360 – 2823 m n.p.m., który zyskał sławę dzięki organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2006 roku oraz Pucharu Świata w Narciarstwie Alpejskim. Dzięki organizacji tak prestiżowych imprez świat poznał potencjał i możliwości całej stacji narciarskiej.

W harmonogramie wyjazdu znalazy się baseny termalne w Monêtier les Bains i urocze Briançon
➡️Monêtier les Bain (Francja). Korzenie Monêtier les Bains siegają czasów imperium rzymskiego, kiedy to po raz pierwszy zostało odkryte tu lecznicze działanie naturalnych źródeł termalnych. Jako prawdziwe uzdrowisko termalne Monêtier les Bains rozpowszechnione zostało w 18. i 19. wieku. Założony został tu wówczas prawdziwy basen z gorącą wodą termalną oraz pierwszy hotel dla blisko 140 gości – chcących leczyć w porze letniej przede wszystkim schorzenia reumatyczne i dermatologiczne.
➡️Briançon (Francja) to historyczne miasto położone na wysokości 1326 metrów swój status zawdzięcza słynnej fortyfikacji, należącej do 12 największych umocnień Vaubana we Francji. Nazwana imieniem budowniczego fortyfikacji dla Ludwika XIV., Sébastiana Le Prestre de Vaubana. Fort połączony jest ze starym miastem za pomocą historycznego mostu „Pont d’Asfeld“, który przebiega nad wąwozem Durance. Stare miasto to malowniczy teren z wąskimi uliczkami, zabudowaniom średniowiecznym z rynnami wodnymi.

Wyjazd od 3 do 12 stycznia 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.