Zbigniew Wodecki – spotkanie

Okazją do spotkania ze Zbigniewem Wodeckim była promocja książki „PSZCZOŁA, BACH I SKRZYPCE”. Książka to wywiad rzeka ze Zbigniewem Wodeckim przeprowadzony przez Wacława Krupińskiego, połączony z wypowiedziami znanych osób życia publicznego w Polsce: Hanny Banaszak, Zbigniewa Górnego, Krzysztofa Jasińskiego, Włodzimierza Korcza, Kazimierza Korda, Leopolda Kozłowskiego, Zenona Laskowika, Alicji Majewskiej, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Ireny Santor, Andrzeja Sikorowskiego, Zdzisławy Sośnickiej, Wojciecha Trzcińskiego, Grzegorza Turnaua, Beaty Tyszkiewicz. W książce można wyczytać też o kulisach „Tańca z gwiazdami” – programie emitowanym w TVN, w którym Zbigniewem Wodeckim był jurorem trzynastu edycji „Tańca z gwiazdami”.

Zbigniew Wodecki – śpiewający muzyk, kompozytor, aranżer. Żona, troje dzieci, pięcioro wnucząt i miliony fanów, którym ofiarował tak piękne piosenki, jak „Zacznij od Bacha”, „Izolda”, „Lubią wracać tam, gdzie byłem”, „Z tobą chcę oglądać świat”. I wykonawca „Pszczółki Mai”, przy której zasypiały kolejne pokolenia. Był gospodarzem telewizyjnych programów muzycznych TVN „Droga do gwiazd” i „Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”. 

Wacław Krupiński – dziennikarstwo uprawia ponad 35 lat, od czasu studiów na polonistyce UJ. Od r. 2000 r. kieruje działem kultury w krakowskim „Dzienniku Polskim”. Autor książek „Głowy piwniczne” oraz „Moje woperowstąpienie. Rozmowy z Jadwigą Romańską”.

8 listopada 2011 r. w Ursynotece na Ursynowie w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.