TURNIEJ RYCERSKI

10 maja 2015 r. III TURNIEJ RYCERSKI oraz piknik na Ursynowie w Warszawie. To już tradycja, bowiem po raz trzeci w ramach Tygodnia pamięci na Ursynowie w Warszawie odbył się III Turniej Rycerski rodu Ciołków. Ta historyczna impreza, osadzona w realiach późnośredniowiecznego Mazowsza (XIII-XV w.) przyciąga coraz więcej widzów i osób zainteresowanych tematyką rycerską. Oprócz TURNIEJU RYCERSKIEGO w tym roku odbył się też Turniej Łuczniczy, została wygłoszona prelekcja zbrojmistrza pt. „Techniki walki w średniowieczu”, odbyły się pokazy oraz warsztaty tańców dawnych. Rozstawiono stoiska rzemieślnicze grup historycznych, pokazy rzemiosł dawnych zorganizowała grupa Archeo-concept, a co najważniejsze były damy i rycerze. Wszystkich zgromadzonych odpręała muzyka stworzona przez zespoł Stout. Tegoroczny Turniej Rycerski rodu Ciołków, prowadził Hubert „Kargen” Bojarski, zwycięzca VII Turnieju Bardów (tak śpiewa).

12 kwietnia 2014 r.
W ramach Tygodnia Pamięci na Ursynowie, odbywał się po raz drugi PIKNIK oraz II TURNIEJ RYCERSKI O NAGRODĘ RYCERZA ANDRZEJA CIOŁKA, zorganizowany w parku przy ul. Bażantarni na Kabatach w Warszawie. W programie imprezy w tym roku ponownie zawarto inscenizację turnieju rycerskiego, gry i zabawy plebejskie, turniej łuczniczy z nagrodami, warsztaty i pokazy tańców dawnych, obozowisko rycerskie, jarmark historyczny, warsztaty rzemieślników – pokazy rzemiosła.
Wysłuchaliśmy też koncertu zespołu Stout, który gra muzykę celtycką. Przeczytaliśmy, że zespół „powstał dzięki połączeniu pasji muzyków i różnych stylów. Jest ogniem piekielnym i zahartowany w ciemnym irlandzkim piwie od którego nazwę swą wziął. Zespół tworzą m.in. m…łodzi muzycy zespołu Open Folk, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i dać publiczności nowe brzmienie. Muzyka jaką grają jest mieszanką utworów z krain celtyckich od Irlandii po Krym. Muzycy grają na turniejach i pokazach rycerskich, bitwach, przemarszach, zabawach karczemnych w klimacie średniowiecznym. Patryk „Fizban” Kazimierski – dudy galicyjskie, dudy bułgarskie, whistle irlandzkie (to taki rodzaj fletów), flet
Miłosz Sienkiewicz – średniowieczny bęben, gitara klasyczna, instrumenty klawiszowe,
Radomir Rakowski – skrzypce (klasyczne i elektryczne),
Krzysztof „Arni” Ankiersztajn – gitary wszelkiej maści, średniowieczny bęben, bodhran.
Muzyka Stout jest intrygująca, a nam udało się przy okazji jej słuchania zobaczyć i sfotografować inne atrakcje na pikniku.

14 kwietnia 2013 r.
W ramach Tygodnia Pamięci na Ursynowie odbył się Piknik oraz Turniej Rycerski o Nagrodę Rycerza Andrzeja Ciołka. W programie pikniku zawarto inscenizację turnieju rycerskiego, pokazy tańców dawnych, gry i zabawy plebejskie, turniej łuczniczy. Rozstawiono obozowisko rycerskie z pokazami rzemiosła. Był to nasz pierwszy kontakt z tego typu rozrywką na żywo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.