11 do 17 lutego 2008 r. Polska – Narty w Szczawnicy (Palenica i Kluszkowce)

Śniegu w tym roku jest jak na lekarstwo, a my mieliśmy wielkie szczęście, ponieważ Szczawnica na nasz przyjazd zrobiła się biała, a przez to czyściutka. Udało nam się pojeździć na nartach w dwóch ośrodkach narciarskich:
-Stacja narciarkia „Palenica”. W 1991 r. wybudowano kolei krzesełkowej na wzgórze Palenica (722 m npm). Początkowo składała się ze 126 dwuosobowych krzesełek, narciarze mieli do dyspozycji dwie trasy zjazdowe ze szczytu, zaś na pobliską Szafranówkę (742 m), położoną już w głównej grani Pienin, wybudowano wyciągi orczykowe oraz system sztucznego śnieżenia dla wszystkich tras narciarskich. W 2005 r. rozpoczęto modernizację i rozbudowę kolei, która już od  grudnia 2005 r. jest nowoczesną, wyprzęganą czteroosobową koleją krzesełkową.
-Stacja narciarska Kluszkowce Ośrodek Czorsztyn-ski. Ośrodek w Kluszkowcach,  zlokalizowany jest przy drodze Nowy Trag – Krościenko n/Dunajcem, w okolicy Jeziora Czorsztyńskiego na zboczach powulkanicznej góry Wdżar, z której szczególnie w słońcu rozpościerają się niesamowite widoki na cztery Parki Narodowe: Pieniński, Tatrzański, Gorczański i Babiogórski. Dzięki sprzyjającym warunkom, był to iście zimowy wyjazd 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *