Narty w Szczawnicy (Palenica i Kluszkowce)

Niestety w całej Polsce śniegu jest jak na lekarstwo, a my mieliśmy wielkie szczęście bo Szczawnica w okresie naszego przyjazdu zrobiła się biała. Dzięki sprzyjającym warunkom śniegowym udało nam się pojeździć na nartach w dwóch ośrodkach narciarskich:
Stacja narciarska „Palenica”
W 1991 r. wybudowano kolei krzesełkowej na wzgórze Palenica (722 m npm). Początkowo składała się ze 126 dwuosobowych krzesełek, narciarze mieli do dyspozycji dwie trasy zjazdowe ze szczytu, zaś na pobliską Szafranówkę (742 m), położoną już w głównej grani Pienin, wybudowano wyciągi orczykowe oraz system sztucznego śnieżenia dla wszystkich tras narciarskich. W 2005 r. rozpoczęto modernizację i rozbudowę kolei, która aktualnie jest nowoczesną, wyprzęganą, czteroosobową koleją krzesełkową.
Stacja narciarska Kluszkowce Ośrodek Czorsztyn-ski.
Ośrodek w Kluszkowcach, zlokalizowany jest przy drodze Nowy Trag – Krościenko nad Dunajcem, w okolicy Jeziora Czorsztyńskiego na zboczach powulkanicznej góry Wdżar, z której szczególnie w słońcu rozpościerają się niesamowite widoki na cztery Parki Narodowe: Pieniński, Tatrzański, Gorczański i Babiogórski.

Ferie zimowe 2008

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.