Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem

Jerzy Bralczyk to znany polski językoznawca i gramatyk normatywny, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Jeden z najpopularniejszych autorytetów  w dziedzinie języka polskiego.
Okazją do tego spotkania, które prowadził Marcin Michrowski była promocja książki leksykonu „Jeść!!!”.
Książka w kolejności alfabetycznej opisuje jedzenie od „ananasa” do „żurku” i jest zilustrowana fotografiami. W książce znajduje się dużo zaskakujących skojarzeń, przysłów ludowych, śmiesznych zwrotów i barwnych powiedzonek używanych w języku polskim. Kiedy mówimy okrągły, długi, płaski, wypukły – widzimy dokładnie to co słyszymy! Pan profesor, wskazał również jak ważna jest w mowie właściwa intonacja i akcentowanie tego co mówimy. Wszystkie te informacje, były okraszone zabawnymi anegdotkami z życia pana profesora.
Na spotkaniu obecny też był Janusz Danecki – polski arabista i islamista, językoznawca i literaturoznawca, profesor nauk humanistycznych, pracownik naukowy Katedry Arabistyki i Islamistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

12 września 2014 r. Spotkanie z profesorem Jerzym Bralczykiem. Spotkanie z profesorem Bralczykiem odbyło się w naszej wypożyczalni książek – Ursynotece nr 139 na Ursynowie w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.