14 czerwca 2013 r. Noc Pragi 2013 w Warszawie – spacer z przewodnikiem

Praga to dzielnica prawobrzeżnej Warszawy, stanowiąca przed rokiem 1791 oddzielne miasto. Na mocy ustawy Prawo o miastach uchwalonej przez Sejm Czteroletni stanowi część Warszawy. Podczas II wojny światowej Praga nie uległa tak dużym zniszczeniom jak lewobrzeżna część Warszawy. Jednak przez kolejne dziesięciolecia Pragę zaniedbano. Brakowało inwestycji w infrastrukturę mieszkaniową i do dzisiejszego dnia na Pradze znajdują się żywe dowody na to, że toczyła się w tym miejscu wojna.  W ostatnich latach przybyło na Pradze inwestycji, duża część budynków poddano rewitalizacji m.in. Ulicę Ząbkowską, czy zabytkowy  Koneser – Warszawskiej Wytwórni Wódek. Ponadto budowa II linii metra jak magnes zaczęła przyciąga turystów i nowych mieszkańców.
W Noc Pragi 2013 spośród wielu atrakcji wybraliśmy:
odwiedziliśmy pub Skład Butelek na ul. 11 Listopada 22, gdzie przygotowana została przestrzeń podwórkowo-ogródkowa,
-zaliczyliśmy spacer po Pradze, na którym naszym przewodnikiem była Martyną Górską. Spotkanie rozpoczęło się pod Hostelem Stalowa 52 na 
ul. Stalowej 52 i zostaliśmy oprowadzeni po ciekawych zakamarkach tej dzielnicy czyli krótko mówiąc starej prawdziwej Pradze. Przeszliśmy ulicami Brzeską, Ząbkowską, zaglądaliśmy na podwórka.
-koncert w
Sen Pszczoły na ul. Ząbkowska 27/31 na Pradze w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *