Krystyna Janda – spotkanie prowadzi Katarzyna Montgomery

Okazją do spotkania była promocja książki pt. „Pani zyskuje przy bliższym poznaniu” wydanej przez wydawnictwo Prószyński i S-ka. W rolę gospodarza wcieliła się współautorka – Katarzyna Montgomery.

Krystyna Janda to polska aktorka filmowa i teatralna, reżyserka, prozaiczka i felietonistka, piosenkarka a przede wszystkim siła napędowa Teatru Polonia w Warszawie. Obecnie pełni rolę Prezesa Fundacji „KRYSTYNA JANDA NA RZECZ KULTURY”, która ma pod opieką dwa teatry: Teatr Polonia oraz Och-teatr w Warszawie. Po raz pierwszy aktorka pojawiła się na ekranie w 1973 r. w serialu „Czarne chmury” jako dziewczyna tańcząca na chłopskim weselu, jednak za jej prawdziwą debiutową rolę filmową uznana został rola Agnieszki w filmie „Człowiek z marmuru” wyreżyserowanym przez Andrzeja Wajdę w 1976 r.  Od tej pory aktorka grywa nieprzerwanie do dziś. Do najbardziej znanych ról filmowych można zaliczyć m.in. kreacje z: „Człowieka z żelaza”, „Przesłuchanie” oraz „Kochankowie mojej mamy”. Natomiast na estradzie zadebiutowała w 1977 roku na XV Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu piosenką „Guma do żucia” z muzyką i do słów Marka Grechuty.
Wśród bogatego dorobku artystycznego można wymienić także doskonałe role teatralne: „Biała bluzka”, „Shirley Valentine”, „Kto się boi Virginii Woolf?”, „Boska!” z rolą: Florence Foster Jenkins – najgorszej śpiewaczki świata.
Katarzyna Montgomery to polska dziennikarka prasowa, radiowa i telewizyjna. Przez wiele lat pracowała w dziale krajowym „Gazety Wyborczej”, zajmowała się sprawami społecznymi i politycznymi. Kierowała redakcją weekendowego dodatku do „Dziennika”, „Życie jest piękne”. W latach 2001–2006 pracowała w tygodniku „Viva!”. Właśnie w tym czasie, podczas przygotowywania materiału dla magazynu „Viva” w Sierra Leone w Afryce, Katarzyna Montgomery prawdopodobnie po wypiciu wody, zapadła na chorobę, która na pół roku ją sparaliżowała. W latach 2007-2014 r. prowadziła program „mała Czarna”

14 czerwca 2016 r. Spotkanie z Krystyną Jandą zostało zorganizowane przez Empik na ul. Marszałkowskiej w Warszawie. Obie Panie sprawiły, iż było to wspaniałe, radosne spotkanie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.