14 do 15 sierpnia 2009 r. Kotuń, Chlewiska, Mokobody, Konstantynów, Leśna Podlaska

Nasza wycieczka wiodła nas z Warszawy przez Kotuń, Chlewiska, Mokobody, Konstantynów, Leśna Podlaska.
Docelowym miejscem podróży był Konstantynów, gdzie zatrzymaliśmy się na noc u naszych znajomych rolników. Po drodze zwiedziliśmy:
Muzeum Pożarnictwa w Kotuniu swoją działalność zapoczątkowało jako instytucja społeczna na podstawie uchwały Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Kotuniu z 26.08.1982 r. Ówczesny Naczelnik OSP w Kotuniu, Zbigniew Todorski, wybrany został prezesem 11-osobowego komitetu organizacyjnego muzeum.
Dom Pracy Twórczej „Reymontowka” w Chlewiskach
Swoją własną przeprawę przez Bug. GPS wyprowadził nas w taki sposób, że odbyliśmy przeprawę przez Bug prowizorycznym mostkiem, jak się później okazało z zakazem ruchu.
Mokobody – wieś w powiecie siedleckim, w której znajduje się Kościół klasycystyczny z lat 1792-1818, fundacji starosty Jana Onufrego Ossolińskiego.
Pałacyk w Konstantynowie  (dawniej Kozierady) – wieś gminna (w latach 1729-1869 miasto) w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie bialskim, w gminie Konstantynów, na skrzyżowaniu dróg 698 i 811. Pierwsze wzmianki o Kozieradach pochodzą z roku 1452 – wtedy to Witold Aleksander i Jakub z Trzebini zakupili od szlachcica Świętosława majątek, który tenże otrzymał w spadku. W tym właśnie miejscu znajduje się Pałac w Konstantynowie oraz Kościół p.w. św. Elżbiety – Konstantynów.
Leśna Podlaska – w dniu 15 sierpnia br. uczestniczyliśmy w odpuście z okazji uroczystość Matki Bożej Wniebowziętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej – wpis.
Gospodarze z Konstantynowa posiadają swoje świnie, owoce  i folie z pomidorami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *