Żubry w Białowieży

Rezerwat Pokazowy Żubrów znajduje się w Białowieży. W rezerwacie mieszkają żubry, koniki polskie typu tarpan, łosie, jelenie, sarny, dziki, żubronie (krzyżówka żubra z bydłem domowym), wilki i ryś.

Rezerwat jest atrakcją turystyczną, służy edukacji przyrodniczej odwiedzającej Białowieżę. Zwiedza się spacerując wyznaczoną ścieżką, po obu stronach której rozmieszczone są wybiegi dla zwierząt. Na tablicach informacyjnych umieszczono dokładne informacje o danym gatunku i miejscu jego występowania.
Zwierzęta w Rezerwacie eksponowane są w warunkach pół naturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością, mogą więc nie być widoczne przez cały czas. Ze względu na naturalny sposób karmienia zwierząt kopytnych (pastwisko), zagrody użytkowane są naprzemiennie, stąd w części z nich nie ma zwierząt aby trawa mogła odrosnąć.  Przy rezerwacie rozpoczyna się ścieżka przyrodnicza Żebra Żubra. Nazwa świetnie obrazowo opisuje ścieżkę edukacyjną po puszczy, gdyż przeważającą część szlaku tworzy kładka z drewnianych desek. Ścieżka ma długość 4 km.
Miejsce odwiedziliśmy podczas Czerwcówki Białowieskiej – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.