Recital fortepianowy Marka Bracha

Recital fortepianowy Marka Bracha z okazji 100-lecia niepodległości, zorganizowano w ramach cyklu MUZYCZNE LATO NA URSYNOWIE.

Marek Brach jest uważany za jednego z najciekawszych polskich pianistów młodego pokolenia. Swoje muzyczne wykształcenie zdobył na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, studiach Masters of Music w Royal College of Music w Londynie w klasie Kevina Kennera oraz na studiach podyplomowych na fortepianie u Vanessy Latarche i na instrumentach historycznych u Geoffrey’a Goviera też w Londynie – biografia.

Dźwięki wydobywające się z fortepianu w otoczeniu przyrody, to dla słuchacza wyjątkowe przeżycie. Mieliśmy okazję tego doświadczyć, odwiedzając Muzeum Fortepianów w Ostromecku koło Bydgoszczy. Kolekcja Zabytkowych Fortepianów im. Andrzeja Szwalbego znajduje się we wnętrzach XVIII-wiecznego pałacu Mostowskich. Instrumenty te od 1978 gromadzono w pomieszczeniach budynku Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. W 2000 roku przeniesiono kolekcję do pałacu w Ostromęcku. Obejmuje ona około 50 fortepianów skrzydłowych, stołowych, pianin oraz innych instrumentów wyprodukowanych w XIX wieku w Polsce, innych krajach europejskich oraz USA!

15 lipca 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.