Spotkanie z Henrykiem Talarem oraz Zuzanną Talar-Sulowską

Spotkanie z Henrykiem Talarem oraz Zuzanną Talar-Sulowską odbyło się w ramach Ursynowskiego Kalejdoskopu Teatralnego w Ursynotece czyli wypożyczalni książek na KEN na Ursynowie w Warszawie. Okazją do niego była opowieść o książce Zuzanny Talar dedykowanej ojcu i Teatrowi im. Mickiewicza w Częstochowie, w którym Henryk Talar był dyrektorem.


„Opowieść Zuzanny Talar o trzech sezonach Henryka Talara w częstochowskim Teatrze im. Adama Mickiewicza (1994-1997) spleciona została z trzech wątków. Pierwszy z nich to rozmowa córki Zuzanny z ojcem, gęsta od osobistych odniesień, wspomnień i artystycznych deklaracji. Drugi wątek to autentyczne zapiski Henryka Talara z okresu jego dyrekcji w Częstochowie. Trzeci – to historia tych trzech sezonów zmontowana z fragmentów recenzji, wywiadów, polemik i not prasowych.
Inteligentnie zmiksowane nurty opowiadania dają w rezultacie żywy, pełen dynamiki obraz życia tej sceny […]”.

Podczas spotkania pojawił się też znajomy naszego gościa, który nie dość, że pożyczył mu okulary, to wsłuchany w opowieść o brawurowym spektaklu „Zemsta” Aleksandra Fredry w Teatrze Dramatycznym, w którym to kobiety wcieliły się w męskie role, podsumował krótko: „Gdzie Talar nie może to babę pośle!”
Spotkanie poprowadził Marcin Michrowski – dziennikarz radiowy i telewizyjny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.