Oranżeria i Park w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie

16 marca 2013 r. Wystawa tulipanów w Oranżerii w Wilanowie.
Obecnie w Oranżerii nie przechowuje się roślin egzotycznych, a budynek jest przeznaczony do organizacji ekspozycji czasowych i różnego rodzaju eventów, takich jak dzisiejszych kolorowa wystawa tulipanów. Podczas tej 5. edycji zaprezentowano różne odmiany tulipanów, w tym odmiany „Maria Kaczyńska” oraz „Jolanta Kwaśniewska”. Podziwialiśmy urodę tych delikatnych kwiatów, a także oglądaliśmy pokazy układania ikeban i kompozycji kwiatowych. Patronat merytoryczny nad wystawą objął Instytut Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Oranżeria oraz Park stanowi integralną część Muzeum Pałacu Króla Jana III na ul. Stanisława Kostki Potockiego 10/16 w Wilanowie. Pałac oraz jego otoczenie, będący niegdyś letnią rezydencją króla Jana III jest miejscem, które Warszawiacy bardzo chętnie odwiedzją.
Na terenie parku znajduje się oranżeria wybudowana w 1749 r. jako pomieszczenie przeznaczone do przechowywania roślin cytrusowych w porze zimowej. Swoją surową, klasycystyczną formę zawdzięcza ówczesnemu właścicielowi pałacu Stanisławowi Kostce Potockiemu.

2 sierpnia 2012 r.
Przepiękny Park stanowiący integralną część Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, jest ulubionym miejscem spacerów Warszawiaków i przyjeżdżających do Warszawy turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *