17 marca 2013 r. Dzień św. Patryka

Dzień św. Patryka to irlandzkie święto narodowe i religijne, które jest hucznie obchodzone w Irlandii w dniu 17 marca. W tym dniu postanowiliśmy zjednoczyć się z Irlandczykami i świętowaliśmy wraz z Nimi. Wybraliśmy się:
1. na koncert połączony z tańcami irlandzkimi na scenie Klubu Dowództwa Garnizonu na ul. Niepodległości w Warszawie. Na scenie wystąpił „Ceili” zespół muzyki celtyckiej i irlandzkiej oraz „Inis An Rince” czyli Wyspa Tańca – zespół tańca irlandzkiego,
2. do Patrick’s Irish Pub na ul. Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie zgodnie z irlandzką tradycją wypiliśmy zielone oraz czarne piwo Guinnessa!
Dzień św. Patryka to święto narodowe i religijne w Irlandii. Jest one hucznie obchodzone w dniu 17 marca zarówno w pubach jak i na ulicach irlandzkich miast. Irlandczycy w wielu miastach organizują festyny i uliczne pochody. Najważniejszą tradycją obchodów dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym, bowiem zieleń to narodowy kolor Irlandii, nawiązujący do trawiastego krajobrazu wyspy i symbolizujący koniczynę przypisywaną tradycyjnie świętemu Patrykowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *