Spotkanie z Hanną Bakułą

Spotkanie z Hanną Bakułą odbyło się w Ursynotece Nr 139 na KEN 21 na Ursynowie w Warszawie. Okazją do tego spotkania była wydana przez artystkę kolejnej książki pt. „Wnuczko-żonka”. Spotkanie prowadził Marcin Michrowski.
Hanna Bakuła to znana polska malarka, pisarka i publicystka jest absolwentką wydziału malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Na jakiś czas (1981-1989 r.) przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, a kiedy w  1990 roku wróciła do Warszawy gdzie rozpoczęła stałą współpracę z miesięcznikiem Playboy, do którego pisała felietony 17 lat i Urodą do której pisała 12 lat. Przez 5 lat była współpracowniczką Dziennika Łódzkiego. Obecnie współpracuje z Wirtualną Polską i ma stały felieton, podobny w stylu do felietonów w Playboyu w portalu- www.kobieta.wp.pl.
Wydała 15 książek, z których dwie powieści są bestsellerami: „Jak stracić przyjaciół” i „Jak zyskać przyjaciół”- poradniki astrologiczne, „Instrukcję obsługi”- zbiór osobistych ankiet stu znanych osób, „Bandanę”- poradnik dla młodzieży. „Seks na kredyt”- felietony z Playboya, „Ostatni Bal- listy do Agnieszki Osieckiej”- wspomnienia z ich niezwykłej przyjaźni, powieść – „Idiotka”, „Tajski masaż”- zbiór nowojorskich opowiadań, „Świr Nowojorski”- album o punkach z lat 80 i „Hazardzistkę”- kultową powieść o artystach z czasów Gierka, oraz „Sekrety”, zbiór esejów wydanych wspólnie z Anną Majewską i Anną Ibisz, „ Hanię Banię”- powieść autobiograficzną o dzieciństwie, „Hanię Banię- królową samby”, o czasach szkoły podstawowej, „ Hanię Banię- tornado seksualne”- o szkole średniej. Na początku roku ukazała się powieść o Nowym Jorku i Warszawie, „ Idiotka wraca”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.