Tramwaje we Wrocławiu

W ramach europejskiego tygodnia zrównoważonego transportu we Wrocławiu odbył się Dzień Otwarty MPK terenie Zajezdni przy ul. Powstańców Śląskich. Otwarte dla zwiedzających były także zajezdnia Dąbie i dawna zajezdnia przy ul. Legnickiej we Wrocławiu.
Wśród wielu atrakcji tego dnia można było m.in. spróbować swoich sił na symulatorze jazdy tramwajem, wziąć udział w zabawach i konkursach, zapoznać się z prezentowanymi pojazdami i sprzętem technicznym, przejechać zabytkowym taborem, a także oznakować rower i wysłuchać koncertu na specjalnie przygotowanej scenie.
Mieliśmy okazję przejechać się z zajezdni Borek na Dąbie tramwajem „Mikołaj” prowadzonym przez Pana Arka – motorniczego. Tramwaj ten znajduje się w grupie pojazdów Towarzystwa Miłośników Wrocławia, które w swej ofercie posiada organizacje przejazdów zbiorowych i indywidualnych: turystyczne z przewodnikiem, na wesela, kursokonferencje, imprezy sportowe, imprezy i spotkania okolicznościowe. Wśród zabytkowych pojazdów należących do TMW znajdują się także: autobus Fryderyk, tramwaj Jaś i Małgosia, Juliusz oraz  Mikołaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.