Restauracja Vyčeska znajduje się na ul. Polinezyjskiej 10 na Ursynowie w Warszawie. Jak nazwa wskazuje, w ofercie restauracji znajdują się czeskie potrawy i napoje.
Dzisiaj uczestniczyliśmy na zorganizowanej w tym miejscu – imprezie „Rozsmakuj się w Czechach”. Spośród wielu atrakcji wybraliśmy uczestnictwo w degustacji połączonej z wykładem o czeskich piwach oraz w nauce języka czeskiego „Język czeski w 10 minut”. Ponadto w sali obok należącej do Centrum Sportów Umysłowych, oglądaliśmy książki czeskich autorów, różne zabawki m.in. słynne czeskie kreciki. Impreza zorganizowana została przy współudziale Czeskiego Centrum w Warszawie Ach jo kulturo! Zupełnie Inny Świat oraz Discover Czech Republic.
W Restauracji Vyceska jest przemiła obsługa, lokal jest dość przestrzenny, ma ciekawie zaprojektowane łazienki, posiada ogródek z kolorowymi kwiatami i z wykładziną (!). Jest to miejsce przyjazne rodzinom z dzieciom, a nawet ze zwierzętami 🙂