22 do 23 listopada 2014 r. Nordic Walking – „Ursynowski Nordic Walking”

22 listopada 2014 r. rozpoczęliśmy naszą przygodę z nordic walking. Już wcześniej mieliśmy ochotę wypróbować coś więcej niż rower, łyżwy i narty, padło więc na spacer z kijami. Jest to sport, który można wykonywać wszędzie i o każdej porze roku, bazujący na naturalnej fizjologicznej, naprzemiennej pracy ramion, którą wykonujemy podczas zwykłego marszu.
Przypadek sprawił, że akurat  teraz trwają zajęcia w ramach projektu „Ursynowski Nordic Walking”, sponsorowany przez naszą Dzielnicę Ursynów. Udział w zajęciach możliwy jest po zapisaniu się, szczegóły tu.
Grupa spotyka się na Kabatach obok „Tesco” z przesympatyczną, acz stanowczą trenerką Panią Anetą Dowiedczyk z Nordic Sport & Events. Po wypożyczeniu kijów i rozgrzewce  wszyscy maszerują ścieżkami Lasu Kabackiego. Podczas zajęć trenerka zwraca uwagę na ręce, koryguje postawę uczestników. Bardzo ciekawym pomysłem jest spędzenie w taki sposób również Sylwestra (marsz z kijami nocą przez las, a na polanie muzyka i tańce przy ognisku itd.), szczegóły tu.

2 thoughts on “22 do 23 listopada 2014 r. Nordic Walking – „Ursynowski Nordic Walking””

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *