24 lipca 2016 r. Światowe Dni Młodzieży 2016 w Polsce

31. Światowe Dni Młodzieży to spotkanie młodych katolików z całego świat, które zaplanowano od 26 do 31 lipca 2016 r. w Krakowie. Na program tego wydarzenia składają się min. spotkania młodzieży z Ojcem Świętym Papieżem Franciszkiem, który przybędzie z tej okazji do Krakowa w dniu  27 lipca.
Z myślą o turystach i uczestnikach odwiedzających w te dni nie tylko Kraków ale również inne polskie miasta, przygotowano liczne atrakcje.  Warszawa z myślą o przyjezdnych z całego świata, ustawiła Miejską Strefę Kultury na Krakowskim Przedmieściu. Wśród wielu atrakcji znalazły się strefy: Scena Otwarta, Strefa Miłosierdzia, Warsztatownia, Kino, Strefa Sportu oraz Strefa Odpoczynku.
Na scenie otwartej znajduje się OTWARTY FORTEPIAN czyli pawilon na Krakowskim Przedmieściu, w którym znajduje się instrument, z którego mogą skorzystać uczestnicy ŚDM. Partnerem fortepianowego projektu jest Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina.

W strefie wystaw znajduje się siedem wystaw, jednak najbardziej okazale prezentuje się „JAN PAWEŁ II. ŹRÓDŁA”. W związku z tym, iż 2016 roku Polska świętuje 1050. rocznicę chrztu, wystawa pokazuje historię Polski oczami wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Przechodząc przez cztery symboliczne bramy (zrobione z twardej folii) zwiedzający poznają dzieje Polski i wydarzenia, które wywarły wpływ na duchową historię narodu. Wystawa powstała w dużym pawilonie wystawienniczym na Krakowskim Przedmieściu 66, czynna  do 15 sierpnia 2016 r. i wstęp jest bezpłatny. Polecamy!

Mieszcząca się obok nas Parafia rzymskokatolicka pw. bł. Władysława z Gielniowa przyjęła pielgrzymów z Paragwaju. W dniu 24 lipca 2016 r. odbył się koncert zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia) polskiego pop-gospelowego chóru chrześcijańskiego, na placu kościoła. Koncert zrealizowany w ramach  Budżetu Partycypacyjnego 2016 „KONCERTY MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ” naszego ursynowskiego urzędu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *