Światowe Dni Młodzieży w Polsce

W programie Światowych Dni Młodzieży w Polsce – czyli spotkania młodych katolików przybyłych z całego świata, głównym punktem wydarzenia było spotkanie z Papieżem Franciszkiem, które odbyło się 27 lipca 2016 r. w Krakowie.

Z myślą o turystach i uczestnikach odwiedzających w te dni nie tylko Kraków ale również inne polskie miasta np. w Warszawie, przygotowano liczne atrakcje.  

Warszawa z myślą o przyjezdnych z całego świata, ustawiła Miejską Strefę Kultury na Krakowskim Przedmieściu. Wśród wielu atrakcji znalazły się strefy: Scena Otwarta, Strefa Miłosierdzia, Warsztatownia, Kino, Strefa Sportu oraz Strefa Odpoczynku.

Na scenie otwartej znajduje się OTWARTY FORTEPIAN czyli pawilon na Krakowskim Przedmieściu, w którym znajduje się instrument, z którego mogą skorzystać uczestnicy ŚDM. Partnerem fortepianowego projektu jest Narodowy Instytut im. Fryderyka Chopina.

W strefie wystaw znajduje się siedem wystaw, jednak najbardziej okazale prezentuje się o papieżu pt. „JAN PAWEŁ II. ŹRÓDŁA”.
W związku z tym, iż 2016 roku Polska świętuje 1050. rocznicę chrztu, wystawa pokazuje historię Polski oczami wielkiego Polaka – Jana Pawła II. Przechodząc przez cztery symboliczne bramy (zrobione z twardej folii) zwiedzający poznają dzieje Polski i wydarzenia, które wywarły wpływ na duchową historię narodu.

Na Ursynowie na placu kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa odbył się koncert zespołu TGD (Trzecia Godzina Dnia) polskiego pop-gospelowego chóru chrześcijańskiego, na placu kościoła – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.