Światowy Dzień Wody – impreza

Światowy Dzień Wody, obchodzony 22 marca, został ustanowiony przez ONZ w 1992 r. Ideą obchodów jest uświadomienie państwom Narodów Zjednoczonych wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na stan gospodarczy i społeczny krajów.


Dotarliśmy na rowerach z odpowiednim niebieskim manicurem. Organizatorem imprezy było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A.  Każdy z uczestników, który chciał sprawdzić swoją wiedzę z gospodarki wodnej mógł uczestniczyć w zabawach i konkursach  odpowiadając na pytanie w konkurs „Wodna Poezja”. Ponadto w czasie imprezy zorganizowano wycieczki z przewodnikiem do Filtrów na Lindleya, oczyszczalni „Gruba Kaśki” oraz najnowocześniejszej w Polsce Oczyszczalni Ścieków – „Czajka”. Odbyły się tez pokazy „Chudego Wojtka” tj. statku – spulchniacza hydraulicznego, który na co dzień dba o piaszczyste dno rzeki Wisły, używany przez służby MPWiK.

24 marca 2012 r. Piknik rodzinny – Światowy Dzień Wody w Warszawie. Na piknik z okazji Światowego Dnia Wody zorganizowany na Płycie Desantu przy ul. Solec w Warszawie nad Wisłą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.