Płock

Trasę z Warszawy do Płocka pokonaliśmy w komfortowych warunkach dzięki firmie ModlinBus. W jeden dzień – 25 lipca 2015 r. udało nam się odwiedzić główne punkty miasta:

ZOO. Zwiedzanie miasta rozpoczęliśmy od ZOO, które znajduje się na 15-hektarowy terenie położonym w koronie skarpy, w którym mieszka m.in. 85-letnia aligatorka Marta, jest najstarszym zwierzęciem spośród żyjących w europejskich ogrodach zoologicznych. Niebagatelną atrakcją ogrodu jest również urodzony 1 lipca 2015 r. osiołek somalijski – jeden z najbardziej zagrożonych gatunków na świecie.

Wieża Ciśnień. Zwiedziliśmy wszystkie kondygnacje 24. metrowej Wieży Ciśnień z przepięknym widokiem na panoramę miasta.Po remoncie znajduje się tu restauracja.

– Dom Władysława Broniewskiego wraz z dębem rosnącym na tyłach domu.

Starówka, Ratusz, Katedra z Klasztorem Mariawitów oraz Kościół Farny pod wezwaniem św. Bartłomieja.

Deptak na Tumskiej. Na deptaku przed Muzeum znajduje się pomnik Miry Zimińskiej-Sygietyńskiej.

Wzgórze Tumskie. Odwiedziliśmy Bazylikę Katedralną z Kaplicą Królewską i grobami władców Polski: Władysława Hermana i Bolesława Krzywoustego oraz repliką słynnych brązowych Drzwi Płockich.
Ze wzgórza widoczny jest nadwiślański bulwar oraz „płocka Jamajka” – jak określają długi piaszczysty brzeg fani odbywającego się tutaj latem festiwalu Reggaeland, a także kąpielisko miejskie – Sobótka. Ponadto widoczna jest przystań – PTTK Morka, organizatora m.in. regat żeglarskich z pięknym molo zwieńczone okrągłym kapitanatem, w którym znajduje się kawiarnia. W sezonie przy molo cumuje statek pasażerski.

Audioriver. Atrakcyjnym punktem naszej wycieczki było zanurzenie się w klimat trwającego od 24 do 26.07.2015 r. Festiwalu muzyki elektronicznej Audioriver wraz z towarzyszącymi mu  imprezami na Rynku. Co roku przyciąga on fanów z całego świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.