Koncert Kayah w Gdańsku

Koncert Kayah w Gdańsku odbył się w ramach Jarmarku św. Dominika oraz IV Światowego Zjazdu Gdańszczan na Targu Węglowym w Gdańsku. Kolejny raz mieliśmy możliwość zobaczyć Kayah na scenie. Z przyjemnością patrzyło się na świetnie przygotowaną artystkę, będącą w fantastycznej formie! Cudowna ❤️

Kayah to polska wokalistka, autorka tekstów i producentka muzyczna, osobowość telewizyjna, członkini Rady Polskiej Fundacji Muzycznej, założycielka własnej wytwórni płytowej Kayax w 2001 roku. Na scenie zadebiutowała utworem „Córeczko”, a przełomowym momentem w jej karierze było wydanie pierwszego autorskiego albumu zatytułowanego Kamień z 1995 roku. Ogromną popularność przyniosły wokalistce utwory „Testosteron”, „Fleciki”, „Supermenka”, „Na językach” oraz „Śpij kochanie, śpij” i „Prawy do lewego”, promujące album studyjny Kayah i Bregović, nagrany z Goranem Bregoviciem w 1999 roku. Ostatni solowy album studyjny Kayah – Transoriental Orchestra, został wydany w listopadzie 2013 roku.
Wokalistka jest zdobywczynią największej liczby opolskich Super Jedynek w historii Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Z tego powodu piosenkarka w 2009 roku otrzymała honorową nagrodę, która została jej wręczona podczas 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

26 lipca 2014 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.