Spotkanie z Zuzanną Łapicką

Spotkanie autorskie z Zuzanną Łapicką i prezentacja książki pt. „Dodaj do znajomych”, miała miejsce 26 października 2018 r.  w naszej Ursynotece czyli wypożyczalni książek na al. KEN w Warszawie. Miejsce organizowania spotkań,  akurat w tej placówce, bliziutko naszego domu, jest dla nas absolutnie rewelacyjną sprawą.

Dzisiaj spotkaliśmy się z Zuzanną Łapicką, córką słynnego aktora – Andrzeja Łapickiego,  słynącą wśród znajomych z przenikliwego spojrzenia. W książce „Dodaj do znajomych” opisuje niezwykłe historie i barwne anegdoty, których bohaterami są między innymi Daniel Olbrychski (wtrąca małe co nieco o swoim burzliwym małżeństwie z Danielem), Krzysztof Kieślowski, Federico Fellini, Jeremi Przybora, Agnieszka Osiecka, Krystyna Janda, Jan Paweł II czy Roman Polański. Książka jest pełna humoru i dystansu.
Na spotkaniu prowadzonym przez Marcina Michrowskiego (dziennikarza radiowego i telewizyjnego) opowiadała m.in. o przyjaźni z Magdą Umer i Krystyną Jandą, z którymi łączy je zamiłowanie do urlopowej loży szyderców, w której „zasiadają” podczas wspólnych wakacyjnych wyjazdów, początkowo do polskich Chałup a obecnie do Włoch.

Zuzanna Łapicka wspomniała też o wydanych 6. lat po śmierci dziennikach swego ojca, które ukazały się pod tytułem „Jutro będzie zemsta, Dzienniki 1984-2005, Łapicki Andrzej”. Jest to pierwsze wydanie niepublikowanych dotąd wspomnień gwiazdy polskiego kina, w których – według słów Zuzanny – „dał upust swoim frustracjom” związanym z „nałożonym na niego gorsetem dobrze wychowanego przedwojennego panicza”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.