3 maja 2016 r. Majówka w Ogrodzie Saskim – spacer Portal Warszawski

Ogród Saski to park miejski w Śródmieściu, położony na Osi Saskiej, przebiegającej od Krakowskiego Przedmieścia do placu Żelaznej Bramy, właśnie przez Ogród Saski. Władze dzielnicy Śródmieście właśnie w tym miejscu zorganizowały piknik rodzinny w Ogrodzie Saskim w Warszawie został zorganizowana przez władze Dzielnicy Śródmieście.
Koncert. Wśród atrakcji tego dnia, odbyły się m.in. koncert pianisty Stefana Walczykiewicza, panel dyskusyjny o pomniku Bitwy Warszawskiej 1920 r., można było ponadto oglądać pokazy rekonstruktorskie oraz prace studyjne zagospodarowania przestrzeni miejskiej wokół Ogrodu Saskiego i ul. Marszałkowskiej przygotowane przez studentów Politechniki Warszawskiej.
Portal Warszawski. Przewodnik z Portalu Warszawskiego zabrał zgromadzonych na spacer, na którym opowiadał nie tylko o samym ogrodzie ale przede wszystkim o królu Polski Auguście III Sasie, który za swego panowania wprowadził wiele zmian obyczajów i zwyczajów, a także zbudował tu Operalnię (budynek teatralny bogato wyposażony w maszyny i dekoracje).
Polonez. Warszawiacy zatańczyli najdłuższego poloneza w Polsce, czego już nie udało nam się zobaczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *