Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller – spotkanie

Okazja do spotkania z Anną Dziewit-Meller oraz Marcinem Mellera była promocja wydanej przez nich książki „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji”.

W książce tej autorzy opisują prawdziwą Gruzję „pełną smaków, zapachów, wyjątkowej muzyki, iście bajkowych krajobrazów, niezwykłych i życzliwych ludzi, niezliczonych anegdot towarzyskich”. Państwo Meller podróżowali od gór po morskie wybrzeża, biesiadowali podczas tradycyjnych uczt, rozmawiali o radościach i kłopotach. Gaumardżos jest o „radości życia i sztuce świętowania”, ale mnóstwo w niej gruzińskiej współczesności i historii, naznaczonej m.in. okrutną wojną na Kaukazie.” Było to ciekawe spotkanie oparte na opowieściach i pięknych zdjęciach, które zaszczepiło w nas chęć zobaczenia Gruzji.
Anna Dziewit-Meller to polska pisarka i dziennikarka, prywatnie druga żona Marcin Meller.
Marcin Meller to polski historyk, dziennikarz i prezenter telewizyjny.Marcin Meller jest reporterem i felietonistą „Newsweeka Polska”. W TVN24 prowadzi „Drugie śniadanie mistrzów”, a w TVN (wraz z Magdą Mołek) program „Dzień Dobry TVN”. Absolwent historii na Uniwersytecie Warszawskim, był działaczem podziemnego NZS-u i Pomarańczowej Alternatywy. W latach 1991-2003 reporter tygodnika „Polityka”, w tym czasie spędził dwa lata w Afryce, pisał również m.in. z byłej Jugosławii, Iranu i Czeczenii. Był gospodarzem nadawanego przez TVN pierwszego w Polsce reality show „Agent”. W latach 2003-2012 redaktor naczelny polskiej edycji miesięcznika „Playboy”. Wielbiciel FB i kibic Legii Warszawa.

30 września 2011 r. „Gaumardżos. Opowieści z Gruzji” – Anna Dziewit-Meller, Marcin Meller

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.