Koncert zespołu Barowe Żywioły w Toruniu

Koncertu toruńskiego zespołu Barowe Żywioły wysłuchaliśmy w Miejskim Domu Kultury – Dom Muz na ul. Podmurnej 1 w Toruniu.
Dom Muz to inicjatywa powołana do życia w 1993 r. w celu wspierania rozwoju twórczości kulturalnej i artystycznej mieszkańców Torunia, umiejscowiona w jednym z najstarszych gotyckich zabytkowych spichlerzy z przełomu XIII i XIV wieku.
Barowe Żywioły to toruński zespól muzyki żeglarskiej, szantowej i folkowej, założony w 2012 r.
Grupa wystąpiła w składzie: Iwona Czepułkowska skrzypce, Aleksander „Far Aon” Siedlecki (gitara basowa), Piotr „Pietrucha” Ziembikiewicz (gitara, śpiew), Jarosław Wojtas (gitara), Piotr „Tygrys” Szymański (śpiew), Paweł Miętkiewski, Damian „Kontrol” Kacperek, Tomasz „Bob” Kurkowski (śpiew).
Zespół ma za sobą udział w wielu konkursach i festiwalach. W 2012 r. zdobył wyróżnienie na festiwalu muzyki szantowej „Ster” w Giżycku. W 2013 r. zdobył trzecie miejsce w konkursie „CZAD”. W tym samym roku Urząd Miasta Torunia wyróżnił zespół jako obiecującą toruńską grupę, delegując muzyków na festiwal miast partnerskich w Czadcy na Słowacji. Barowe Żywioły można też było spotkać w toruńskim Browarze Staromiejskim ”Jan Olbracht”. Świetny koncert.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.