Tupiący Tomek Pałasz w Worek kości

Czy znacie Tomka Pałasza? Bo ja znam tego tancerza (Teatr Muzyczny Roma), aktora pantomimy (Teatr Wielki w Warszawie), choreografa, specjalistę i nauczyciela stepu, wynalazcę elektronicznych butów perkusyjnych? Bo my, mamy szczęście znać Tomka i jego rodzinę od dziecka.

4 lutego 2019 r. przybyliśmy podziwiać jego umiejętności na małej scenie w Cocktail Barze Worek Kości przy ul. Bagatela 10 tuż obok Placu Unii w Warszawie. Okazją do tego był cykliczny koncert w klimacie funkowo-jazzowego jam session. Oprócz brawurowo tupiącego Tomka, na scenie zagrali Michał Sołtan na gitarze, Marcin Kajper Fanpage na saksofonie, Marcin Pendowski dudnił na basie a Adam Lewandowski tłukł pałeczkami po perkusji. Obok wspomnianego wcześniej Tomka Pałasza po parkiecie stepował również jego partner ze spektaklu Tap DJ – Michał Wierzbowski (tancerz, choreograf, performer).

Jam session w Worku kości jest dla wszelkiego rodzaju artystów fantastyczną możliwością pokazania swojego warsztatu podczas wspólnego grania, śpiewania i tańczenia. Do tego dochodzi niezwykły, klimatyczny – nieco trupi – wystrój miejsca i smaczne napoje oraz drinki. Spróbujcie słodko – kwaśnego naparu imbirowego w ichniejszym kubku a zrozumiecie o co chodzi.
Worek Kości „to miejsce stworzone z pasji i obsesji śmiercią, z miłości do kultury, która ma bawić i zarazem nie ogłupiać. Burleska, poetycki slam, różnorodna, ale spójna z niepowtarzalnym wnętrzem muzyka, księgarnia, wykłady z kryminalistyki i kryminologii, ale przede wszystkim cocktail bar z autorskimi, kryminalnymi koktajlami. Idea memento mori (o którym przypomina kilkaset czaszek i innych kości we wnętrzu) nabiera tu nowego znaczenia: bawmy się póki żyjemy! Najlepiej jak umiemy i najmądrzej” –  tak opisują właściciele swoje miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.