Świąteczne Metro Warszawskie

Od kilku lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia, jeden ze składów pociągów warszawskiego metra zostaje świątecznie ozdobiony.

Startuje w mikołajki 6 grudnia, a kończy bieg 6 stycznia w święto Trzech Króli.

➡️2023 rok. Skład metra świątecznego będzie w tym roku zmieniać linię z M1 na M2 i z M2 na M1 co tydzień, z niedzieli na poniedziałek. Tym sposobem mieszkańcy wielu dzielnicy będą mieli szansę się nim przejechać.

➡️2020 rok świąteczne metro jest znacznie skromniejsze niż pociągi z lat ubiegłych, ale grafiki w kształcie płatków śniegu na szybach, a także zielono niebieskie lampki na końcu i początku składu pociągu, stanowią miłą odmianę dla pasażerów.

Z uwagi na pandemię, znacznie mniej osób korzysta z komunikacji miejskiej, jednak z myślą o tych, którzy nią jeżdżą, miasto postanowiło ponownie przystroić wagony.

➡️2019 rok w ramach akcji  „Jazda ze Świętami – Świąteczne metro w Warszawie” pociągi zostały oklejone świątecznymi ozdobami – na zewnątrz oraz wewnątrz. Wygląd zmieniły uchwyty dla stojących pasażerów, podłoga i ściany wagonów. Pojawiły się napisy „Miło Cię widzieć”.

➡️ 2018 rok w ramach komercyjnej współpracy pociąg metra przystroiła w świątecznym stylu sieć elektro -marketów Media Markt.


➡️2017 rok w mikołajki w warszawskim metrze rozpoczął kursowanie – specjalnie ozdobiony świąteczny pociąg. Była to wspólna akcja Grupy Ströer, Warszawskiego Metra, Zarządu Transportu Miejskiego oraz stołecznego ratusza.

Akcja organizowana w Warszawie począwszy od 2017 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.