Jerzy Połomski – koncert

Głos Jerzego Połomskiego, piękna dykcja i delikatność śpiewania to wszystko składa się na całość tego wspaniałego artysty. Jerzy Połomski czyli Jerzy Pająk to polski piosenkarz śpiewający barytonem repertuar popularny, artysta estradowy. Na scenie ponad 50 lat.

Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie na Wydział Estradowy. Na studiach jego wykładowca Ludwik Sempoliński zaproponował mu zmianę nazwiska na bardziej sceniczne i doradził, by poświęcił się muzyce, nie aktorstwu Jako aktor zadebiutował w 1957 w warszawskim Teatrze Syrena-Buffo gdzie zagrał m.in. w składankach satyrycznych Grzechy stare i nowe, Żarty na stół, Nasze jajko i Czym chata bogata, jednak kierownictwo teatru nie potrafiło należycie docenić talentu. Jerzy Połomski spróbował swych sił jako wokalista śpiewając i opracowując piosenki w Polskim Radiu.
Kariera piosenkarska, obfitująca w wyróżnienia i nagrody, rozwijała się bardzo szybko. Artysta polskiej estrady wylansował wiele przebojów lat 60. i 70., m.in. Cała sala śpiewa z nami, Woziwoda, Komu piosenkę?, Daj, Bo z dziewczynami, Moja miła, moja cicha, moja śliczna, Co mówi wiatr, Nie zapomnisz nigdy. Chętnie sięgał też po przedwojenne hity, takie jak To ostatnia niedziela, Kiedy znów zakwitną białe bzy, Każdemu wolno kochać, Młodym być. Teksty piosenek pisali dla niego Wojciech Młynarski, Ireneusz Iredyński, Adam Kreczmar, Agnieszka Osiecka, Jacek Korczakowski, Zbigniew Stawecki.

15 października 2011 r. Koncert Jerzego Połomskiego w kościele na KEN z okazji Dnia Seniora 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.