Koncert Mikromusic i Rycerzyki

Po blisko półtorarocznym okresie pandemii covid19, powoli wraca normalność. W ramach koncertu otwarcia sezonu wakacyjnego w Amfiteatrze w Parku Sowińskiego pobawiliśmy się przy muzyce zespołów Rycerzyki, który wystąpił jako suport zespołu Mikromusic.

Mikromusic to wrocławski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop. Został założony w 2002 we Wrocławiu przez Natalię Grosiak – wokalistkę i Dawida Korbaczyńskiego – gitarzystę. W ich twórczości słychać inspiracje folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Na koncie mają siedem płyt studyjnych i cztery albumy koncertowe. Oprócz lekkich, wpadających w ucho melodii, niebanalnych aranżacji, głównym atutem piosenek są teksty, w których słyszymy nawiązania do twórczości ludowej. Na koncercie usłyszeliśmy kultowe piosenki: „Takiego chłopaka”, „Tak mi się nie chce”, i śpiewana w refrenie przez cały amfiteatr „Niemiłość 2” 😀


Rycerzyki to krakowska grupa sophisti-popowa. Po debiutancim albumie Rycerzyki (2015) zostali nazwani przez Piotra Metza „jednym z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu”. Dwa lata później, w wyniku akcji crowdfundingowej pod okiem producenckim Michała Kupicza powstał drugi longplay zespołu wydany nakładem Thin Man Records, zatytułowany Kalarnali. Singiel “Czerwiec” został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, a sam album był płytą tygodnia w wielu radiowych rozgłośniach. Bartek Chaciński pisał o Kalarnali w tygodniku Polityka: „Druga w dyskografii Rycerzyków płyta potwierdza, że to zespół inny niż wszystkie, pełen uroku i wart zauważenia”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.