Książka „Góra Tajget” Anna Dziewit-Meller

„Góra Tajget” Anna Dziewit-Meller

Książka „Góra Tajget” Anny Dziewit – Meller to wstrząsająca historia o ludzkim strachu i krzywdzie bezbronnych, która ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera. Inspiracją do napisania książki była historia szpitala w Lublińcu na Śląsku, na którą przypadkiem natknęła się autorka.
„Góra Tajget” opowiada o realizowanym przez III Rzeszę programie eksterminacji ludzi chorych psychicznie, słabych i niedostosowanych. Zbrodnie te stanowiły wstęp do Holocaustu, choć dziś mało kto o tym wie. Tragiczna historia szpitala została wplątana przez pisarkę we współczesne życie aptekarza Sebastiana, jego rodziny i otaczającego go środowisko.

Książkę przeczytałam jednym tchem, dzięki wypożyczalni książek Ursynoteka  w Warszawie.

Anna Dziewit-Meller to pisarka i dziennikarka. Jest współautorką (z Agnieszką Drotkiewicz) tomów wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”, a także bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”, napisanej wspólnie z mężem Marcinem Mellerem. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Disko”, nominowana do Nagrody Literackiej „Gryfia”. Prowadzi autorski kanał internetowy BukBuk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *