Książka „Góra Tajget” Anna Dziewit-Meller

„Góra Tajget” Anna Dziewit-Meller

Książka „Góra Tajget” Anny Dziewit – Meller to wstrząsająca historia o ludzkim strachu i krzywdzie bezbronnych, która ukazała się nakładem wydawnictwa Wielka Litera. Inspiracją do napisania książki była historia szpitala w Lublińcu na Śląsku, na którą przypadkiem natknęła się autorka.
„Góra Tajget” opowiada o realizowanym przez III Rzeszę programie eksterminacji ludzi chorych psychicznie, słabych i niedostosowanych. Zbrodnie te stanowiły wstęp do Holocaustu, choć dziś mało kto o tym wie. Tragiczna historia szpitala została wplątana przez pisarkę we współczesne życie aptekarza Sebastiana, jego rodziny i otaczającego go środowisko.

Anna Dziewit-Meller to pisarka i dziennikarka. Jest współautorką (z Agnieszką Drotkiewicz) tomów wywiadów „Głośniej! Rozmowy z pisarkami” i „Teoria trutnia i inne. Rozmowy z mężczyznami”, a także bestsellerowej reporterskiej książki o Gruzji „Gaumardżos, opowieści z Gruzji”, napisanej wspólnie z mężem Marcinem Mellerem. W 2012 roku ukazała się jej debiutancka powieść „Disko”, nominowana do Nagrody Literackiej „Gryfia”. Prowadzi autorski kanał internetowy BukBuk.

Książkę przeczytałam jednym tchem, dzięki wypożyczalni książek Ursynoteka  w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.