Marcin Szczygielski

348c881502828aaf002f1edef3de8848Bingo” to najnowsza powieść Marcina Szczygielskiego. Jest to trzecia część Kronik nierówności. Na okładce książki czytamy: „Dedykuję tę książkę okłamywanym żonom polskich kryptogejów – w szczególności tych oglądanych codziennie na ekranach naszych telewizorów, na deskach scen naszych teatrów, na murawach boisk, w fotelach naszego Sejmu oraz w internetowych portalach i w celebryckich rankingach. Dedykuję ją także przerażonym, zakłamanym pedziom, którzy umierają ze strachu przed ujawnieniem, którzy oszukują swoje żony i dzieci, udając macho i nadgorliwych konserwatystów”.

 

 

 

2015-11-19_184643-„Filipinki – to my! Ilustrowana historia pierwszego polskiego girlsbandu” – monografia zespołu wokalnego Filipinki.
Książka powstała, ponieważ Marcin Szczygielski jest synem jednej z piosenkarek wchodzących w jego skład zespołu Filipinki.
-„Farfocle namiętności” to powieść, któr jest kontynuacją Nasturcji i ćwoków.
-„Nasturcje i ćwoki. Kryminał romantyczny” to humorystyczna powieść, historia sercowych perypetii stylistki jednego z popularnych kobiecych magazynów.
-„Bierki” jest to powieść,  druga po Berku część Kronik nierówności napisana lekko, choć w sposób niemal brawurowy porusza sprawy, które na pewno nie są błahe.
-„Berek” to powieść, pierwsza część Kronik nierówności. Historia dwojga ludzi – sąsiadów, których pozornie nie łączy nic poza wzajemną nienawiścią. Życie w dość banalny sposób łączy ich losy.
Świetna książka, na podstawie której w Teatrze Kwadrat wystawiane jest przedstawienie, cieszące się dużym zainteresowaniem  pt. „Berek, czyli upiór w moherze”.
-„Wiosna PL-BOYA. Życie seksualne oswojonych” – powieść, kontynuacja PL-BOYa.
Śledzimy w niej losy znanych już bohaterów z PL-BOYa. PR-ówki Zeni, bezdusznej i kabotyńskiej pani prezes Bety, a także pojawiają się nowe postacie Alicja, prawa ręka nowego, zagranicznego prezesa firmy, specjalistka od human resources oraz wiecznie głodny nowych seksualnych podbojów ojciec narratora.
PL-BOY. Dziewięć i pół tygodnia z życia pewnej redakcji„– powieść.
To książka, która opisuje kulisy działania ludzi mediów widzianych z perspektywy dwudziestoparolatka zatrudnionego w luksusowym miesięczniku dla mężczyzn.

Marcin Szczegielski to polski pisarz, dziennikarz, grafik. Pisarz prywatnie związany jest z Tomaszem Raczkiem krytykiem filmowym, właścicielem Instytutu Wydawniczego Latarnik, w którym wydawane są m.in. książki Marcina Szczygielskiego.
Wszystkie książki  przeczytałam dzięki wypożyczalni książek na Ursynowie w Warszawie –  URSYNOTEKA (fb).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.