Mecz poetycki – Magdalena Walach, Michał Czarniecki, Katarzyna Kasia, Miłosz Markiewicz, Mirosław Zbrojewicz, Grażyna Wolszczak Wojtek Fiedorczuk, Aleksandra Hamkało, Monika Padewska, Jerzy Radziwiłowicz

Imieniny Jana Kochanowskiego to impreza poświęcona literaturze, organizowana od wielu lat w centrum Warszawy w Ogrodzie Krasińskich położonym niedaleko stacji metra Ratusz Arsenał. Ten literacki piknik Biblioteki Narodowej odbył się w tym roku już po raz dwunasty, a jego bohaterem był Czesław Miłosz.

W ramach „imienin” co roku organizowany są mecze poetyckie, polegające na rozgrywce dwóch drużyn, składających się ze znanych aktorów i artystów scen polskich. Rozgrywkę tę brawurowo prowadzi Grzegorz Markowski dziennikarz „szkła kontaktowego”.

W meczu poetyckim brały udział dwie drużyny:
Drużyna Magdaleny Walach: Michał Czernecki, Katarzyna Kasia, Miłosz Markiewicz, Mirosław Zbrojewicz
Drużyna Grażyny Wolszczak: Wojciech Fiedorczuk, Aleksandra Hamkało, Monika Padewska, Jerzy Radziwiłowicz

KONCERTY
Z przyjemnością wysłuchałam
– Jazzowe Trio Drabek/Olter/Ziółkowski.
– „Pieśń świętojańska o Sobótce„. Muzyka i wykonanie: Bastarda Trio i Dorota Miśkiewicz z gościnnym udziałem Jerzego Rogiewicza.
Pieśń jest najstarszym gatunkiem lirycznym i odzwierciedla związek poezji i muzyki. Pieśń świętojańska o Sobótce – cykl dwunastu pieśni Jana Kochanowskiego. Wydany po śmierci poety w 1586 roku nakładem Drukarni Łazarzowej razem z Pieśniami księgi dwoje. 

2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.