Violetta Ozminkowski „Michalina Wisłocka Sztuka kochania gorszycielki”

924-1050-thickboxKsiążka „Michalina Wisłocka „Sztuka kochania gorszycielki” autorstwa Violetty Ozminkowskiej powstała dzięki odnalezionym dziennikom, które odsłoniły prywatne życie Michaliny Wisłockiej.
Michalina Wisłocka to polska lekarka, ginekolog, cytolog i seksuolog, żyjąca w latach od 1921 do 2005 r., dzięki której zaczęła się polska rewolucja seksualna w schyłkowym okresie komunizmu. Z jej książki „Sztuka kochania” miliony Polaków uczyło się jaką wielką przyjemnością jest seks. W Polsce przez lata, była to obowiązkowa lektury w każdym domu. Z niej można było wyczytać o przyjemności kobiety, świadomym macierzyństwie i antykoncepcji.
Okazuje się jednak, że życie autorki tego bestseleru pełne było tajemnic, m.in. żyła w trójkącie z mężem i przyjaciółką, a także miała niezmiernie pracowite życie naukowo-zawodowe.  Pomimo, że przez książkę przewija się smutek, jej córka Krystyna Bielewicz twierdzi, że jest to biografia szczera do bólu, prawdziwa, kontrowersyjna, na którą zasługiwała od dawna.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *