Beskidzka objazdówka narciarska

Narciarski urlop zaplanowaliśmy w Wiśle, z noclegami w kwaterze u Janka oraz w Hotelu Gołębiewski. Jadąc z Warszawy pierwszy przystanek zrobiliśmy na Górze Żar. Później jeździliemy w ośrodkach sportowych w Wiśle, Szczyrku oraz Korbielowie.
Góra Żar. Ośrodek narciarski powstał na torach dawnego wyciągu szybowcowego, w Międzybrodziu Żywieckim w Beskidzie Małym na południowym zboczu góry Żar. Na górę wjeżdża kolej linowo-terenowa o długości 1 334 m. Dolna stacja znajduje się na wysokości 454,5 m n.p.m., a górna stacja – na wysokości 758,5 m n.p.m. Jest też wyciąg orczykowy oraz wyciąg taśmowy Sun Kid.

Wisła. zarezerwowaliśmy noclegi w kwaterze Agroturystyka „U Janka”. Kwatery znajdują się na przeciwko skoczni narciarskiej „Malinka” im. Adama Małysza. Kwatery wyposażone są w aneks kuchenny.

Hotel Gołębiewski w Wiśle. Spędziliśmy weekend w Hotelu Gołębiewski. Wśród atrakcji hotelowych, oprócz pysznego jedzenia, korzystaliśmy też z Parku Wodnego z basenem pływackim o długości 25 m, basenem rekreacyjnym z falą i biczami wodnymi oraz basenem z hydromasażema także niewielkim brodzikiem dla dzieci.

Korbielów. Ośrodek Narciarski „PILSKO” w Korbielowie powstał na przełomie lat 80. i 90. Jest jednym z trzech największych kompleksów narciarskich w Polsce, położonym w Beskidzie Żywieckim, w masywie Pilska (1557 m n.p.m.). Od 2001 roku funkcjonuje w ośrodku nowoczesny system kontroli przejść, w którym zastosowano elektroniczne karty zbliżeniowe. Po 2007 roku Korbielów przeszedł dużo zmian i ma rozbudowaną bazę noclegową, która jest w stanie przyjąć dużą ilość turystów. Na zboczach Pilska oprócz tras narciarskich z wyciągami znajduje się kilka obiektów, w tym schronisko PTTK na Hali Miziowej oraz obiekt gastronomiczny na Hali Szczawiny. Pilsko jest pod względem wysokości drugim po Babiej Górze szczytem w Beskidzie Żywieckim.

Szczyrk. Miasteczko leży u podnóży szczytów Klimczok (1119 m n.p.m.) i Skrzyczne (1257 m n.p.m.). Na okolicznych wzgórzach znajduje się ponad 40 km tras narciarskich. Zaczęto go budować w 1954, a w latach 70. obiekt poszerzył się o wyciągi orczykowe na „Dolinach” oraz na Zapalenicę i Hondraski. W latach 80. XX wieku powstał nowy wyciąg orczykowy tzw. Doliny III na szczyt Skrzycznego. W okresie naszego wyjazdu mogliśmy po raz ostatni skorzystać z tej starej infrastruktury gdyż rozpoczął się proces inwestycji, który w najbliższych latach ma całkowicie zmodernizować cały ośrodek.

Wisła Malinka – Cieńków. Stacja narciarska Cieńków to ośrodek narciarski położony w Wiśle-Malince w Beskidzie Śląskim na północnym zboczu szczytu Cieńków. Wjeżdżamy koleją linową (4-osobowe krzesełka) na Cieńków Niżni. Ośrodek oferuje też wyciągi talerzykowe, strefę dla dzieci: wyciąg taśmowy, karuzelę ROTONDO, wypożyczalnię sprzętu, szkoły narciarskie i snowboardowe, snow park oraz punkty gastronomiczne.

Byliśmy też w Muzeum piwa w Żywcu.

11 do 17 lutego 2013 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.