Targi, Jarmarki i Kiermasze Bożonarodzeniowe w Warszawie

10 do 24 grudnia 2015 r. (w weekendy) Jarmark Wigilijny „Pod Wieżą” jest niewielki i otwierany jest cyklicznie raz w roku, na placu restauracji Pod Wieżą przy kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu 68 w Warszawie. Na jarmarku sprzedawane są ozdoby choinkowe, kolorowe naczynia, biżuteria, ubrania, serwety i obrusy. Można też zakupić pierogi, miód i napić się grzanego wina.

13 listopada do 23 grudnia 2015 r. Targ Rybny na Placu Powstańców Warszawy w Warszawie. Jest to nowa inicjatywa dla wszystkich amatorów dobrej ryby! W każdy piątek na Placu Powstańców Warszawy czekają na klientów wystawcy z rybami i owocami morza najwyższej jakości – świeżymi, wędzonymi, marynowanymi i w przetworach.
Na targu można zakupić:
-rybny (Dorsz, Śledź, Łosoś, Jesiotr, Pstrąg, Makrela, Sum, Karp, Dorada, Żabnica, Grasica, Labrax, Sardynki, Węgorz, Flądra, Halibut, Tuńczyk, Okoń, Lin, Szczupak),
-owoce morza (mule, ostrygi, vongole, fasolari, brzytwy, krewetki, kalmary, ośmiornice, kraby, homary, kraby, scalopsy, langusty i wiele innych),
-dania sporządzane na miejscu (zupa rybna, smażony dorsz, sandacz, sum, mule, kalmary, ostrygi, oraz wiele autorskich pomysłów z kilku regionów świata).
Targ Rybny powstał w odpowiedzi na potrzebę istnienia w Warszawie możliwości regularnego zakupu wysokiej jakości ryb i owoców morza.

13 grudnia 2014 r. do 6 stycznia 2015 r. Jarmark „Barbakan rzemiosłem zdobiony” (fb) na Starym Mieście na Międzymurzu Barbakanu w Warszawie. Jest to targ rzemiosła artystycznego i rękodzieła. Na jarmarku można było zakupić wiele atrakcyjnych prezentów, ozdoby świąteczne, piękne wyroby rękodzielnicze polskich rzemieślników oraz wyroby rzemieślników z Węgier, Holandii, Litwy i Ukrainy. W Jarmarku zapowiedziało już swój udział około 60 wystawców.

27 listopada do 23 grudnia 2015 r. Kiermasz Bożonarodzeniowy znajduje się na Planu Wilsona na Żoliborzu w Warszawie. Wprowadza w świąteczną atmosferę stworzoną przez 24 wystawców między innymi z Węgier, Holandii, Austrii i Polski. Będzie grzane wino, węgierki langosz i kołacz, holenderskie wafle na ciepło wypiekane na miejscu, niemieckie i austriackie kiełbaski, gularze, polskie pierogi i tradycyjnie już ozdoby choinkowe, rękodzieło, a także świąteczne ciasta, wędliny i pieczywo.

14 do 22 grudnia 2013 r. Jarmark Świąteczny na Ursynowie, odbywa się cyklicznie raz w roku, w parku im. Jana Pawła II, obok Parafii Wniebowstąpienia Pańskiego, na KEN 101 w Warszawie.  Nie zabrakło na nim specjałów kulinarnych różnych kuchni, ryb, serów oraz typowo polskich wyrobów mięsnych, pieczywo wytwarzane na naturalnym zakwasie, a także swojskich wypieków, słodyczy i wyrobów z czekolady. Ciepły i bezśnieżny grudzień, umożliwił nam jeżdzenie na rowerze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *