Na narty do Bormio, Isolaccia, Santa Caterina

Narciarski sezon zimowym 2018 przywitaliśmy w miejscowości Bormio położonej w pobliżu granicy Włoch z Austrią i Szwajcarią. Rozsławiona została przez naszego rodaka Pawła Babickiego, który wykonał genialny zjazd alpejski podczas Pucharu Świata – na jednej narcie! Nasz zimowy odpoczynek rezerwowaliśmy w biurze SlowMania. Mieszkaliśmy w hotelu Albergo Stelvio znajdującym się na starym mieście przy ul. Via della Vittoria 36 w Bormio. Tuż obok kwatery zatrzymywał się skibus, dowożący do dolnej stacji kolejki linowej w Bormio. Z uwagi na to, że nasz karnet obowiązywał także w dwóch innych ośrodkach narciarskich – Santa Caterina (oddalonej o 12 km) oraz Cima Piazzi (oddalonej o 10 km). Przy stacji kolejki linowej można się było przesiąść do niebieskiego autobusu, który w ramach karnetu dowoził do pozostałych ośrodków.
1) Bormio. Ośrodek narciarski Bormio rozciąga się od wysokości 1225 m n.p.m. Najwyższe miejsce tego ośrodka to szczyt Cima Bianca 3012. Trasy są bardzo zróżnicowane jednak większość jest dość trudnych – czerwonych. Znajduje się tu znana na całym świecie, bardzo trudna technicznie, ponad 3 kilometrowa trasa Stelvio na której odbywają się co roku zawody pucharu świata. Udało nam się ją zaliczyć – aczkolwiek nie na jednej narcie.

2) Cima Piazzi (1345 – 2550 m n.p.m.)
Uroczy, dobrze utrzymany ośrodek narciarski oddalony o 10 km od Bormio. Można do niego dojechać skibusem jadącym do Oga, wysiadając na przystanku La Monte w Bormio. W ośrodku znajduje się 15 km bardzo dobrze przygotowanych tras narciarskich o średnim stopniu trudności. Minusem jest dość stara infrastruktura wyciągowa obejmująca w większości talerzyki i krzesełka dwuosobowe. Jednak zarówno widoki jak i same trasy z nawiązką wynagradzają te niedostatki.

3) Santa Caterina Valfurva to ośrodek położony na wysokości 1738 – 2800 m n.p.m., oddalony od Bormio o ok. 12 km. Posiada 35 km tras, w większości dla średnio-zaawansowanych oraz zaawansowanych narciarzy. Dodatkową ciekawostką jest to, że stoki w Santa Caterina są częściowo oświetlone, istnieje więc możliwość jazdy po zmroku. Nas zauroczył klimat tras znajdujących się na południowo-zachodnich zboczach szczytu Cresta Sobretta.

Miejsca odwiedzone podczas zimowego urlopu 2018 – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.