Hanna Bakuła – książki

admin-ajax

„Wnuczkożonka czyli jak utrzymać laskę” to książka, do której przeczytania zachęciło mnie świetne spotkanie z Hanną Bakułą, które zostało zorganizowane przez Impresariat Ursynoteki na KEN w Warszawie.
Okazją do spotkania było  zaprezentowanie książki „Wnuczkożonka czyli jak utrzymać laskę”. Jest to zbiór z życia wziętych historii o bogatych i podstarzałych panach, którzy dzięki zgromadzonemu majątkowi bawią się w otoczeniu młodych kobiet – lasek. Powiedzenie „wiek ma swoje prawa” traktują zdecydowanie odmiennie.

00010TBZ7SFSQ92M-C116-F4

„Królowa Samby” wpadła w moje ręce, dzięki koleżance z pracy, która zachwyca się poczuciem humoru Hanny Bakuły.
Hanna Bakuła to polska malarka, scenograf, kostiumolog. Jest absolwentką warszawskiej ASP, autorką 12 książek, stałą felietonistką „Playboya”.

2

„Hania Bania” jest to autobiografia autorki przedstawiona oczami sześciolatki, w niezmiernie inteligentny i zabawny sposób.
Jedenaczka Hania, to dziecko z piekła rodem i jej przygody są zbliżone do tych, które przeżywał niczym Tomek Sawyer.
W książce autorka zamieściła charakterystyczne PRL-owskie przepisy, w swej prostocie idealne do zrobienia przez dzieci.
W recencji książki czytamu Hania Bania żyje w wymyślonym świecie, zawsze gotowa do ucieczki od nudy domowego makaronu i kożucha na mleku. A od czwartego roku życia udaje, że chodzi do szkoły, bo to jej marzenie. Jest uroczą, wiecznie zajadającą po kryjomu mitomanką – największym i najweselszym dzieckiem w okolicy. Letniskowa podwarszawska miejscowość sześcioletniej Hani Bani jest pełna smakołyków i przygód, a wielka, nieodwzajemniona miłość do tajemniczego hrabiego stanowi pierwszą rafę na oceanie pogodnej pewności siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.