Wystawa prac Tomasza Kurana

Tomasz Kuran to uznany malarz i grafik z Polski, absolwent warszawskiej ASP. Prace prezentowane na wystawie są zapisem wspomnień związanych z jego rejsem na Grenlandię. Dzieła malarskie zostały zestawione ze zdjęciami dokumentującymi wyprawę artysty, dopowiadając jego wrażenia przedstawioną na obrazach.


Tomasz Kuran jest absolwentem Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom zdobył w katedrze Konserwacji i Restauracji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej pod kierunkiem prof. Joanny Szpor. Studiował również malarstwo w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego – aneks malarski do dyplomu „studium głowy”. Jego prace można było oglądać m. in. na indywidualnej wystawie malarstwa „Chwile emocje uczucia” w Państwowej Galerii Sztuki w Płocku, wystawie w galerii Dzwonnica w Warszawie czy wystawie „Emocje w pejzażu” w Wiedniu. Tomasz Kuran prowadzi agencję reklamową ARTISIMA.


Artystyczny poczęstunek na wernisaż, został zorganizowany przez urocze i zdolne panie – pracujące w Galerii 101 Projekt.

10 lipca 2015 r.

Wernisaż wystawy Tomasza Kurana „Grenlandia nie jest czarno-biała” odbył się w Galerii 101 Projekt na ul. Nowy Świat 53 w Warszawie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.