1 lipca 2017 r. Mecz poetycki 2017 na Imieninach Jana Kochanowskiego w Warszawie

Imienny Jana Kochanowskiego to literacki piknik, który odbywa się rok rocznie na terenie Ogrodu Krasińskich, niedaleko stacji metra Ratusz Arsenał w Warszawie. Organizatorem imprezy jest Biblioteka Narodowa. Gościem specjalnym tegorocznej imprezy był Joseph Conrad (Józef Teodor Konrad Korzeniowski) – angielski pisarz i publicysta polskiego pochodzenia. Na imieninach można spotkać poetów, ilustratorów, literaturoznawców, były też zabawy dla dzieci, panele dyskusyjne i spotkania z autorkami książki.
W harmonogramie imienin znalazł się Mecz poetycki. Jest to rywalizacja dwóch drużyn aktorów, polegająca na deklamowaniu wierszy, według własnej inwencji, w tym roku „O podróżach nie tylko do jądra ciemności”.  W skład pierwszej drużyny weszli: Ewa Telega w roli kapitana, Magdalena Zawadzka, Iza Kuna, Antoni Pawlicki, Cezary Kosiński, Dominik Bąk, zaś w drugiej Janusz Chabior – kapitan, Olga Bołądź, Agnieszka Więdłocha, Patrycja Soliman, Maurycy Popiel, Mateusz Banasiuk. W roli gospodarza wystąpił Grzegorz Markowski – polski dziennikarz radiowy i telewizyjny zabawiający z wdziękiem i humorem, zgromadzonych gości. Zawodnicy podczas meczu zaprezentowali wysoki poziom, piękną dykcję, radość i wdzięk. Możliwość zobaczenia na żywo tak znanych polskich aktorów, stanowi dla widzów nie lada frajdę, dlatego przyciąga na Imienny Jana Kochanowskiego coraz większą ilość gości. Czekamy na Mecz Poetycki 2018!
Na koniec odprężyliśmy się słuchając Pieśni świętojańskiej o Sobótce w wykonaniu zespołu Mikromusic, w składzie (Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło – gitara basowa, Robert Jarmużek – pianino elektroniczne, Adam Lepka – trąbka, Michał Lasota – perkusja). Imieniny zakończył dansing.

Wpis z poprzednich Imienny Jana Kochanowskiego 2016 – kliknij! oraz 2015 – kliknij!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.