Koncert zespołu Werchowyna w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej

10 lutego 2015 r.
Koncert zespołu Werchowyna, odbył się w Auli Głównej Politechniki w Warszawie. Podczas koncertu, w otoczeniu zapalonych w okręgu świec, w tajemniczej atmosferze grupa zaśpiewała a’capella kolędy oraz pieśni liryczne – ukraińskie, rosyjskie i białoruskie.
Zespół Werchowyna powstał w roku 1991 z inicjatywy studentów warszawskich uczelni związanych ze środowiskiem Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich.
Grupa wykonuje muzykę z terenów Łemkowszczyzny i Ukrainy, a siłą zespołu jest charakterystyczny śpiew oparty na harmonii przeplatających się głosów i wywodzi się z klasycznego śpiewu ludowego.
Zespół wystąpił w składzie: Małgorzata Madejska-Podsiadło, Aneta Mazurkiewicz, Anna Piotrowska, Jola Węgrzyn, Ewa Wróbel-Kacprowicz, Rafał Bojarek, Andrzej Grygoruk, Tadeusz Konador, Mirosław Rak,  Maciej Siciarek, Piotr Tederko, Jakub Urlich.
Politechnika Warszawska uważna jest za jedną z najlepszych wyższych uczelni technicznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Za oficjalną datę powstania przyjmuje się rok 1915, choć początki uczelni sięgają założonego w 1898 roku Instytutu Politechnicznego. Aula Główna jest najbardziej rozpoznawanym miejscem związanym z Politechniką. Oprócz inauguracji roku akademickiego czy ważnych uczelnianych uroczystości odbywają się w niej także imprezy zewnętrzne m.in. studniówki, targi edukacyjne, czy też wiece wyborcze partii politycznych.
Oprócz swej niezwykłej urody, aula posiada ciekawą akustykę, dlatego śpiewy a’capella przy blasku świec brzmią niezwykle nastrojowo.

28 stycznia 2014 r.
Zgodnie z wieloletnią tradycją, w Auli Głównej Politechniki Warszawskiej zabrzmiała Werchowyna. W nastrojowej i podniosłej atmosferze auli, ustawiony w krąg chór kobiet i mężczyzn, otoczony blaskiem świec, zaśpiewał a’capella kolędy oraz ukraińskie, rosyjskie i białoruskie pieśni liryczne. Aula Główna Politechniki Warszawskiej, jest idealnym miejscem na taki koncert. Ludzie oglądający i słuchający koncertu z balkonów, komponowali się z tym śpiewem idealnie. Zdjęcia oddają klimat tego miejsca i wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.