14 do 18 sierpnia 2014 r. Łotwa – Ryga i Jurmala

Obecna możliwość latania samolotem powoduje, że przemieszczanie się między krajami jest niezwykle proste, a jeśli bilety kupi się dużo wcześniej bilety są niedrogie. Przemieściliśmy się z lotniska Chopina w Warszawie do Rygi, na Łotwie. Zarezerwowaliśmy noclegi w Hotel Happy, który przyjemnie nas zaskoczył świeżością i nowością. Zwiedziliśmy i obejrzeliśmy różne piękne miejsca w Rydze, a wśród nich znalazły się: -Katedry w Rydze (protestancka)Katedra św. Jakuba w Rydze (katolicka) oraz św. Jerzego, Piotra, -Synagoga Miejska w Rydze, Zamek w Rydz, Baszta Prochowa oraz Brama Szwedzka, Dom Bractwa Czarnogłowych Dom Kotów – na szczycie znajdują się czarne kociska. 
Sobór Narodzenia Pańskiego w Rydze – jest pięknie odrestaurowany. Koszary Jakuba, które powstały w 1780 roku na miejscu drewnianych koszar. Obecnie tu są bary, sklepy i biura. Brat naszego warszawskiego PKiN – Wieżowiec Akademii Nauk Łotwskich. Pomnik Wolności Mała Gildia oraz Wielka Gildia, Ulica Alberta w Rydze, Zegar Laima oraz imponujący Centrāltirgus – zespół hal targowych w Rydze. Główną atrakcją tego wyjazdu były obchody urodzin Rygi czyli „Rigas svetki 2014” – kliknij! 


Zrobiliśmy sobie też wycieczkę do turystycznego Jurmała (łot. Jūrmala) czyli głównego kurortu nad Morzem Bałtyckim na Łotwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *