14 marca 2016 r. Spotkanie z Henrykiem Sawką

Spotkanie z Henrykiem SawkąSpotkanie z Henrykiem SawkąSpotkanie z Henrykiem Sawką odbyło się w empiku Arkadia na al. Jana Pawła II 82 w Warszawie. Okazją do niego było wydanie książeczki pt. „Limeryki do schrupania”. Obecni na spotkaniu goście, dowiedzieli się, że inspiracją do jej stworzenia, były orzeszki Feliks, a właściwie wyłonione w konkursie limeryki na ich temat. Autorami opublikowanych wierszyków są konsumenci, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez markę. Spośród tysiąca prac (zobacz), 25 z nich zostało wydanych w formie mini albumu zilustrowanego zabawnymi rysunkami Henryka Sawki.
W książce znalazł się też limeryków autorstwa samego Artysty.
Spotkanie poprowadziła Anna Dziewit-Meller.

Henryk Sawka to polski rysownik i satyryk. Jest fantastycznym obserwatorem sceny politycznej i nas Polaków. Na stałe współpracuje z Newsweekiem i tam można co tydzień śmiać się z jego rysunków. W 2012 r.  otwarta została Galeria Henryka Sawki w Szczecinie, przy alei Wojska Polskiego 40.
Jego rysunki publikowały „Szpilki”, „Tygodnik Gdański”, „Kurier Szczeciński”, „Student”, „Nowy Medyk”, „Sztandar Młodych”, „Gazeta Krakowska”, „Dziennik Polski”, „Playboy”, „Polska the Times”, „Rzeczpospolita”, „Gazeta Wyborcza”, „Wprost” oraz „Newsweek Polska” .
Prywatnie jest ojcem Karoliny Sawki, polskiej aktorki dziecięcej, która zagrała rolę Nel Rawlison w nowej wersji ekranizacji książki W pustyni i w puszczy.
Na koniec spotkania Artysta naszkicował swoją wersję naszych Bliźniakowskich dusz – radość nasza nie miała końca 🙂

sawkapict1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *