Barbara Krafftówna i Remigiusz Grzela – spotkanie

Barbara Krafftówna, a dokładnie Barbara Krafft-Seidner to polska aktorka teatralna i filmowa oraz artystka kabaretowa i piosenkarka. Zagrała w wielu filmach. Dla nas jej rola Honoraty – narzeczonej czołgisty Gustlika w filmie „Czterej pancerni i pies” do dziś jest niezapomniana. Przygotowując się do tej roli, nauczyła się mówić gwarą górnośląską, poznawała mentalność i obyczaje tego rejonu Polski.
Od lat tak postępuje na scenie przygotowując się do roli, dba o język, kulturę słowa i bycia, postępując wg. tych zasad, postrzegana jest jako perfekcjonistka. Pomimo tego, że ma już 87 lat nadal czynnie gra na scenie, obecnie w teatrze Och Teatr na Ochocie w Warszawie.
Remigiusz Grzela  to dziennikarz, pisarz, dramaturg. Autor zbiorów wielu rozmów. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w przeprowadzonych przez niego rozmowach z cyklu: „Film, muzyka, teatr w Gazeta Cafe” z Piotrem Fronczewskim w kawiarni Gazeta Cafe oraz BAGAŻE KULTURY „WIERA GRAN” w Teatrze Żydowskim w Warszawie.


Barbara Krafftówna grała w napisanych przez Remigiusza Grzelę monodramie „Błękitny diabeł” i komedii „Oczy Brigitte Bardot” (z Marianem Kociniakiem).

W piątkowy wieczór w Ursynotece – wypożyczalni książek nr 139 na KEN 21 w Warszawie, wzięliśmy udział w spotkaniu z aktorką Barbarą Krafftówną i pisarzem Remigiuszem Grzelą. 

Rolę gospodarza pełnił Marcin Michrowski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.