Wakacje – Niemcy, Francja, Hiszpania, Andora, Francja, Niemcy, Polska

Objazdowe wakacje zaplanowaliśmy docelowo w Hiszpanii.

Cała nasza podróż wyniosła ponad 5 tyś kilometrów,  prowadziła z Polski przez Niemcy, Francję, Hiszpanię, Andorę, Niemcy i z powrotem do Polski. Nasze etapy podróży składały się z przystanków w różnych miejscach.
Niemcy. Naszym pierwszym, dłuższym przystankiem był niemiecki parking przy autostradzie. Takich parkingów z zapleczem sanitarnym po trasie było wiele. Parkingi są przystosowane dla podróżujących turystów, mają zadaszone stoły do przygotowywania posiłku, toalety, czasem prysznice.
Francja. Francja to 67 milionowa metropolitalna rozciągająca się od Morza Śródziemnego do kanału La Manche i Morza Północnego na północy, oraz od Renu na wschodzie do Zatoki Biskajskiej na zachodzi. Pierwszy posiłek po podróży zjedliśmy przy supermarkecie Intermarché. Tam zakupiliśmy francuskie sery, bagieteki i smakowite warzywa.
Orange. Kolejnym etapem  podróży była miejscowość Orange, gdzie na środku bulwaru stoi Łuk triumfalny. Po południu dotarliśmy do campingu w Awinion.
Awinion to miasto na południu Francji (w regionie Prowansja – Alpy – Lazurowe Wybrzeże), u podnóża wapiennego wzgórza, na lewym brzegu Rodanu, przy ujściu do niego rzeki Durance. Awinion to miasto na południu Francji (w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże. Pałac Papieski. Od roku 1309 Awinion stał się siedzibą papieży. Wraz z otaczającymi ziemiami należał do królestwa Sycylii (dynastia andegaweńska). W latach 1378-1408 w Awinionie rezydowali antypapieże. W roku 1348 Papież Klemens VI kupił tę posiadłość od królowej Joanny I Sycylijskiej za 80 tys. złotych guldenów i była w rękach papiestwa do roku 1791, kiedy podczas rewolucji francuskiej została włączona do Francji.

Hiszpania
Barcelona
 to miasto położone nad morzem śródziemnym.  Aby zwiedzić miasto zatrzymaliśmy się na campingu, z którego do centrum przejechaliśmy miejskim autobusem, wypożyczyliśmy rowery i zwiedzaliśmy miasto na wypożyczonych hiszpańskich rowerach. Widzieliśmy wiele znanych miejsc, m.in.:
– najsłynniejszą aleję Barcelony łącząca Plaça de Catalunya z portem,
– przy La Boqueria znajduje się  XIX wieczna kryta hala targowa, będąca jedną z większych atrakcji miasta.
– wielki bazar miejski położony na ulicy La Rambla w Barcelonie niedaleko Gran Teatre del Liceu, opery barcelońskiej.
– port i Mirador de Colón – kolumna wybudowana na cześć Krzysztofa Kolumba, która króluje nad okolicą wokół portu. Parella, rzeźba z brązu, Olympic Port, Sagrada Familia
– Świątynia Pokutna Świętej Rodziny, budowa obiektu wciąż jest nieukończona, uważana za arcydzieło architektury, budowa została rozpoczęta w 1882 r. Uważana za symbol Barcelony, stadion, muzeum.

Tarragona to miasto we wschodniej Hiszpanii nad Morzem Śródziemnym, w południowej Katalonii; stolica prowincji o tej samej nazwie i comarki Tarragonès. W mieście znajduje się Amfiteatr rzymski z ruinami kościoła zbudowanego przez Wizygotów. Tu był nasz kolejny camping.

Cambrilis jest tętniącym życiem, malowniczym miasteczkiem położonym na wybrzeżu Costa Dorada, w północno-wschodniej Hiszpanii. Flamenco to zjawisko kulturowe, związane z folklorem andaluzyjskich Cyganów, obejmujące muzykę, śpiew, taniec, strój i zachowania. Jego tradycja pochodzi z Andaluzji, i tam do dziś można oglądać jego wykonanie. Fasola i chorizo, to podstawowe składniki kuchni hiszpańskiej. Tu był trzeci i najlepszy camping w tym hiszpańskim rejonie świata. na Costa Daurada to wioska rybacka, targ rybny w centrum Almetlla de Mar. Ogromny wybór ryb i owoców morza pierwszej jakości w okolicznych restauracjach.

Delta Ebro jeśli ktoś pytał by o jedno z bardziej kuriozalnych miejsc w Hiszpanii, bez wahania można mu polecić pola ryżowe znajdujące się na południu Katalonii. Ebro jedna z głównych rzek Hiszpanii, przepływa przez północną część tego
Andora. W drodze do Andory, chwila przerwy przy wiatrakach i na targu. Andora to małe państwo w południowo-zachodniej Europie, bez dostępu do morza. Leży w Pirenejach granicząc od północy z Francją, a od południa z Hiszpanią. Andora to kraj leżący w Pirenejach i całkowicie pokryty górami o powierzchni 462 km². Średnia wysokość terenu to 1996 m n.p.m. Na licznych zboczach często występują wysokogórskie łąki i lasy. Najwyższy punkt w państwie to szczyt góry Pic Alt de la Coma Pedrosa (2946 m n.p.m.), a najniższy – Riu Runer – znajduje się w pobliżu granicy z Hiszpanią i znajduje się na wysokości 840 m n.p.m. Andora graniczy z Francją na północy, północnym wschodzie i północnym zachodzie i z Hiszpanią na południu, południowym wschodzie i zachodzie. Szczegóły – kliknij!
Carcassonne to miasto, które odwiedza corocznie około 3 mln turystów. Zabytkowa architektura Carcassonne stanowi największy w Europie średniowieczny kompleks urbanistyczny. Składa się z dwóch części: 1. Cité – warownego górnego miasta, w ramach którego znajdują się dwa pasma murów, z bramami i barbakanami. Fortecę tworzą fortyfikacje – podwójny pierścień wałów obronnych i 53 wież. Umieszczono ją na liście światowego dziedzictwa UNESCO.
2. Miasta dolnego (La Ville Basse). Wewnątrz murów znajduje się czworoboczny zamek obronny z XII wieku i romańsko-gotycki kościół St. Nazaire (1096,1270-1320). Ciekawostkę stanowi fakt, iż ze względu na zachowanie dość dużych fragmentów średniowiecznych murów miejskich i zabudowy „polskim Carcassonne” bywają nazywane m.in.: Szydłów, Paczków i Byczyna, Chełmno w Polsce.
Carnon to małe turystyczne miasteczko leżące na południu Francji w pobliżu Montpellier cieszące się dość dużą popularnością zwłaszcza wśród Francuzów (2 mln turystów rocznie). Charakterystyczną cecha zwłaszcza dla La Grande Motte sa budynki i malownicze mariny. W Carnon pożegnaliśmy się z morzem i autostradami wróciliśmy do Polski.

Wyjazd 15 do 30 lipca 2011 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.