29 lipca 2011 r. Andora, Księstwo Andory

W powrotnej drodze z Hiszpanii do Polski zatrzymaliśmy się w Księstwie Andory. Jest to małe państwo w południowo-zachodniej Europie, bez dostępu do morza. Jest to kraj o powierzchni 462 km², leżący w Pirenejach i całkowicie pokryty górami. Średnia wysokość terenu to 1996 m n.p.m. Na licznych zboczach często występują wysokogórskie łąki i lasy. Najwyższy punkt w państwie to szczyt góry Pic Alt de la Coma Pedrosa (2946 m n.p.m.), a najniższy – Riu Runer – znajduje się w pobliżu granicy z Hiszpanią na wysokości 840 m n.p.m. Andora graniczy z Francją na północy, północnym wschodzie i północnym zachodzie i z Hiszpanią na południu, południowym wschodzie i zachodzie.
Mieliśmy wrażenie, że w centrum  Andory, wszędzie roznosi się zapach perfum. Bowiem, w tak niskich cenach można je kupić tylko tutaj. Nasze zakupy zrobiliśmy w perfumerii Julia.
Przejeżdżaliśmy przez Grandvalira Andora czyli największy ośrodek narciarski w Pirenejach obejmuje stacje narciarskie: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa, 210 km tras narciarskich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *