Księstwo Andory

W drodze powrotnej z Hiszpanii do Polski zatrzymaliśmy się w Księstwie Andory. Jest to małe państwo w południowo – zachodniej Europie, o powierzchni 462 km², leżący w Pirenejach i całkowicie pokryty górami. Średnia wysokość terenu to 1996 m n.p.m. Na licznych zboczach często występują wysokogórskie łąki i lasy. Najwyższy punkt w państwie to szczyt góry Pic Alt de la Coma Pedrosa (2946 m n.p.m.) a najniższy Riu Runer, znajdujący się w pobliżu granicy z Hiszpanią na wysokości 840 m n.p.m. Andora graniczy z Francją na północy, północnym wschodzie i północnym zachodzie i z Hiszpanią na południu, południowym wschodzie i zachodzie.


Mieliśmy wrażenie, że w centrum  Andory, wszędzie roznosi się zapach perfum, bowiem właśnie tu można je kupić w bardzo atrkcyjnej cenie. Nasze zakupy zrobiliśmy w perfumerii Julia.
Przejeżdżaliśmy przez Grandvalira Andora czyli największy ośrodek narciarski w Pirenejach obejmuje stacje narciarskie: Encamp, Canillo, El Tarter, Soldeu, Grau Roig i Pas de la Casa czyli 210 km tras narciarskich.

29 lipca 2011 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.