2 listopada 2014 r. Rower – Rowerowa wycieczka z Ursynowa do Gass i przeprawa promem przez Wisłę pomiędzy Karczewem, a Konstancinem

Rowerowa wycieczka z Ursynowa do miejscowości Gassy jest godna polecenia o każdej porze roku, bo taki piękny i malowniczy teren, znajduje się w zasięgu naszego wzroku, nad Wisłą, na obrzeżach Warszawy. Ok. 16 kilometrowa trasa z Kabat (ostatni przystanek metra),  wiedzie przez Las Kabacki, w dół wąwozem do Powsina i Wałem Zawadowskim przez miejscowości: Obórki, Ciszyca, Czernidła, Kępa Oborska. Wyasfaltowana droga biegnie wzdłuż wału wiślanego, aż do przeprawy przez rzekę w Gassach, uruchomionej w dniu 12 sierpnia 2014 r.  Prom przewozi przez Wisłę maksymalnie 30 osób i 6 samochodów. Podczas otwarcia, burmistrzowie gmin podarowali przewoźnikowi flagi z godłami:
– gminy Karczew (przedstawiający w czerwonym polu o kształcie tarczy, lewy profil białego baranka z uniesioną przednią, prawą nogą, a nad barankiem korona z dziewięcioma pałkami w kolorze złotym)
– gminy Konstancin (kolor zielony, biały, kolor niebieski, a na środku flagi herb zawierający dąb z brązowym pniem i zieloną koroną nad falami symbolizującymi Jeziorkę).
Prom obsługiwany jest przez przesympatycznych Panów Jacka, Darka oraz kapitana, którym przesyłamy ciepłe pozdrowienia. To jest znakomite miejsce, na wycieczki rowerowe, nawet w takie słoneczne listopadowe dni. Polecamy.

2 thoughts on “2 listopada 2014 r. Rower – Rowerowa wycieczka z Ursynowa do Gass i przeprawa promem przez Wisłę pomiędzy Karczewem, a Konstancinem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.