2 listopada 2014 r. Rower – Rowerowa wycieczka z Ursynowa do Gass i przeprawa promem przez Wisłę pomiędzy Karczewem, a Konstancinem

Rowerowa wycieczka z Kabat (tu można przyjechać metrem) do miejscowości Gassy jest godna polecenia o każdej porze roku. Ten malowniczy teren znajduje się nad Wisłą na obrzeżach Warszawy. Ok. 16 kilometrowa trasa wiedzie przez Las Kabacki, w dół wąwozem do Powsina i Wałem Zawadowskim przez miejscowości Obórki, Ciszyca, Czernidła, Kępa Oborska. Wyasfaltowana droga biegnie wzdłuż wału wiślanego, aż do przeprawy przez rzekę w Gassach, uruchomionej w dniu 12 sierpnia 2014 r.
Prom przewozi przez Wisłę maksymalnie 30 osób i 6 samochodów. Podczas otwarcia, burmistrzowie gmin podarowali przewoźnikowi flagi z godłami:
– gminy Karczew (przedstawiający w czerwonym polu o kształcie tarczy, lewy profil białego baranka z uniesioną przednią, prawą nogą, a nad barankiem korona z dziewięcioma pałkami w kolorze złotym)
– gminy Konstancin (kolor zielony, biały, kolor niebieski, a na środku flagi herb zawierający dąb z brązowym pniem i zieloną koroną nad falami symbolizującymi Jeziorkę).
Prom obsługiwany jest przez przesympatycznych Panów Jacka, Darka oraz kapitana, którym przesyłamy ciepłe pozdrowienia.
To znakomite miejsce na wycieczki rowerowe nawet w takie słoneczne listopadowe dni.

2 thoughts on “2 listopada 2014 r. Rower – Rowerowa wycieczka z Ursynowa do Gass i przeprawa promem przez Wisłę pomiędzy Karczewem, a Konstancinem”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *