30 października 2014 r. Spotkanie z Magdaleną Zawadzką w Ursynotece w Warszawie

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką odbyło się w  naszej wypożyczalni książek Ursynotece na Ursynowie w Warszawie. Okazją do tego spotkania była promocja książki pt. „Taka jestem i już”. Spotkanie prowadziła Pani Magda Kuydowicz.
Od pierwszych chwil podczas s
potkania z Panią Magdaleną Zawadzką czuliśmy, że jest to kobieta z ogromną klasą. Idealnym dopełnieniem tego obrazu, było tło z książek w bibliotece. W związku z tym, że zbliżało się Wszystkich Świętych, spotkanie to miało klimat nostalgiczny. Autorka wspominała zmarłego męża Gustawa Holoubka, czasy minione kiedy grała w teatrze telewizji, scenę nieistniejącego już Teatru Polskiego w Warszawie, w których stworzyła wiele kreacji. Szczegóły tych wspomnień można przeczytać w prezentowanej dzisiaj książce pt. „Taka jestem i już”. W poprzednim wydaniu tej książki z 1999 roku, zatytułowanej „Kij w mrowisko” wspomnienia obejmowały okres dzieciństwa, dojrzewania i młodości autorki. Tym razem Magdalena Zawadzka opowiada także o swych latach dojrzałych i traumatycznym czasie żałoby. Jedną z części w książce stanowią felietony pisane w latach dziewięćdziesiątych, jednak wciąż zadziwiająco aktualne.
Pani Magdalena Zawadzka to absolwentka warszawskiej PWST, debiutowała w 1962 roku w filmie „Spotkanie w Bajce”. Wystąpiła m.in. w filmach: „Rozwodów nie będzie”, „Wojna domowa”, “Sublokator”, „Pieczone gołąbki”, „Mały”, „Mocne uderzenie”, a przede wszystkim „Pan Wołodyjowski” i w serialu „Przygody Pana Michała”. Rola Baśki Wołodyjowskiej przyniosła aktorce ogromną popularność i sympatię widzów. Podobnie jak jej role w Teatrze TV (Lady Mackbeth w „Makbecie” i „Poskromieniu złośnicy”).

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *