Teatr Powszechny i RDC – nagranie słuchowiska

Teatr Powszechny i RDC zaprosili na słuchowisko „Przyjdzie Mordor i nas zje” – „O CO SIĘ ZABIJAĆ? WOJNA. POKÓJ. UKRAINA”.

Radio RDC sprawiło swoim słuchaczom ogromną przyjemność, zapraszając na nagranie słuchowiska do Teatru Powszechnego im. Zbigniewa Hübnera w Warszawie. Spektakl w reżyserii Pawła Łysaka przygotowany został na podstawie książki “Przyjdzie Mordor i nas zje, czyli tajna historia Słowian” Ziemowita Szczerka i jest jednym z punktów projektu „O CO SIĘ ZABIJAĆ? WOJNA. POKÓJ. UKRAINA”, który trwa w teatrze  już od 19 października 2014 r.

Widzów i słuchaczy zgromadzonych przed odbiornikami RDC przywitał Mike Urbaniak (dziennikarz RDC). Chwilę później na scenie pojawili się aktorzy Teatru Powszechnego w składzie: Jacek Braciak, Jacek Beler, Eliza Borowska, Joanna Drozda, Michał Jarmicki oraz Piotr Stramowski. Niezwykłym przeżyciem jest uczestnictwo w takim wydarzeniu na żywo.

Oprawa muzyczna została stworzona przez zespół Mięśnie. Była magiczna i dodawała temu spektaklowi mocy. Zespół Mięśnie tworzą: Jacek BELER (Teksty, Reżyseria, Wokal), Radek RUTKOWSKI (Muzyka, Bas), Natalia SIKORA (Wokal), Marek KUCZYŃSKI (Perkusja), Krzysztof NOWICKI (Gitara) i Tomek NOWAKOWSKI (Puzon).

Po spektaklu odbyła się Polska prapremiera filmu dokumentalnego „Euromajdan – Rough Cut” oraz dyskusja z udziałem współtwórców filmu: Yulii Serdyukovej i Oleksandra Techynskiego.

Ponadto w  ramach projektu przed teatrem stały naczepy stanowiące instalację TYMCZASOWEGO UNIWERSYTETU POWSZECHNEGO (TUP), w których prowadzone były warsztaty performatywne dla praskiej młodzieży oraz zbiórka leków/materiałów medycznych oraz maraton podpisywania listów w sprawie poszkodowanych i więzionych Ukraińców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.