Londyn

Nasz podróż miała kilka etapów, metro-bus-lot-bus-londyńskie metro.
Z Centrum Warszawy dojechaliśmy Modlinbusem na lotnisko w Modlinie, skąd samolot dostarczył nas na lotnisko Stansted położone 48 km na północny wschód od Londynu. Z lotniska Stansted autobus Terravision zawiózł nas do stacji Victoria, skąd komunikacją miejską dotarliśmy do naszych przyjaciół.

W Londynie zakupiliśmy kartę Travelcard, która upoważniała nas do transportu komunikacją miejską. Dzięki rozległej sieci metra (najstarszej na świecie jeżdżącej nieprzerwanie od 1863 roku, posiadającej 268 stacji), udało nam się dotrzeć do wielu miejsc i zobaczyć m.in.:
➡️ London Eye  (diabelski młyn) ustawione nad rzeką Tamizą, z dużych, przeszklonych  kapsuł oglądaliśmy panoramę Londynu
➡️ Big Ben wieżę ze słynnym zegarem Big Ben. Jest to kompleks budowli (siedziba Parlamentu, średniowieczny kościoła św. Małgorzaty oraz słynne opactwo Westminster – kompleks do XVI wieku był rezydencją królewską, wówczas to umiejscowiono w nim Izbę Lordów i Izbę Gmin).
➡️Tower of London – budowlę pełniącą niegdyś funkcje obronne, jak i pałacowe.
➡️ Tower Bridge – most zwodzony przeprowadzony przez Tamizę w pobliżu Tower of London
➡️ Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud założone w 1835 przez Marie Tussaud (żyjącą w latach 1761-1850 w Londynie). W Muzeum znajdują się postaci znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia.
➡️ British Museum  jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej.
➡️ Natural History Museum budowane od 1873 do 1881. Kolekcja muzeum liczy ponad 70 milionów eksponatów, a całość dzieli się na 5 głównych działów: botanika, entomologia, mineralogia, paleontologia i zoologia.
➡️ Victoria and Albert Museum, największe w Londynie muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego. Stała kolekcja liczy ponad 4,5 mln eksponatów.
➡️ Science Museum to muzeum nauki w Londynie.
➡️ Royal Albert Hall sala koncertowa poświęcona mężowi królowej Wiktorii, księciu Albertowi.
➡️ Piccadilly Circus – słynny plac w centru miasta, miejsce znane jest dzięki ogromnym reklamom takich firm jak np. Coca Cola czy McDonalds.
➡️ M&Ms ogromny sklep z cukierkami M&Ms World znajduje się na Coventry Street,
➡️ Chinatown rejon wokół Gerrard Street na sławnym londyńskim Soho,
➡️ Hyde Park – 159. ha park, podzielony na dwie części przez jezioro Serpentine.
➡️ Regent’s Park – jeden spośród królewskich parków w Londynie. Zajmuje 197 hektarów.
➡️ Harrods – luksusowy dom towarowy przy Brompton Road, w dzielnicy Knightsbridge, w Londynie.
➡️ Portobello Road targ uliczny na Portobello Road – cudowny! Ulica Portobello Road znajduje się na przedmieściach zachodniego Londynu i była tłem dla historii w filmie Notting Hill w którym zagrała para Julia Roberts i Hugh Grant. Portobello Road to jedna z najsłynniejszych londyńskich ulic i wielka atrakcja turystyczna.
➡️ Pride in London obserwowaliśmy to coroczny festiwal LGBT i parada odbywająca się każdego lata w Londynie w Anglii. 
➡️ King’s Cross Station. Dworzec kolejowy King’s Cross Station ze słynnym peronem 9 i 3/4 z którego odjeżdżał Harry Potter! 🙂
➡️ Canary Wharf (Kanaryjskie Nadbrzeże) – biurowy kompleks drapaczy chmur, położony we wschodnim Londynie na Wyspie Psów (Isle of Dogs), kiedyś były to najbardziej ruchliwe na świecie doki – baseny portowe. Dzięki rewitalizacji tego miejsca, wszystko się zmieniło. Przejażdżka nowoczesną kolejką DLR (Docklands Light Railway), która dosłownie wjeżdża w szklane wieżowce niczym na filmie science fiction, a do tego nie ma w niej maszynisty. Dostarczyła nam niesamowitych przeżyć, a szczególnie zjazd do ostatniej stacji można porównać do jazda na roller coasterze 🙂
Wycieczka ta była możliwa dzięki gościnności naszych wspaniałych mieszkańców Londynu.

24 do 29 czerwca 2015 r. wyjazd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.